“Een volk zonder de kennis van zijn geschiedenis, verleden en cultuur is als een boom zonder wortels.” Met deze woorden opende Armand Karwofodi, voormalig dorpshoofd van Matta (Korhopa) en voormalig bestuurslid van VIDS, zijn presentatie over de rijke geschiedenis van het dorp.
Zijn uitgebreide documentatie en informatie over de ontstaansgeschiedenis, bestuursfasen en ontwikkelingen op diverse gebieden, waaronder cultuur, medische zorg, onderwijs en basisvoorzieningen deelde hij onlangs met belangstellenden. Bijzonder is dat Karwofodi deze waardevolle informatie al sinds de jaren 80 nauwgezet heeft vastgelegd, gedreven door zijn liefde voor het schrijven.
Zijn werk wordt zeer gewaardeerd door het huidige dorpsbestuur, met name door dorpshoofd Wendeline Sabajo, die hem aanmoedigt om zijn schrijverschap voort te zetten. Het doel is om een boek samen te stellen dat de volledige geschiedenis van Korhopa omvat. Karwofodi uitte zijn dankbaarheid voor deze kans om bij te dragen aan de historische vastlegging van het dorp.
Het dorpsbestuur van Korhopa erkende Karwofodi’s impact op de dorpsontwikkeling. Ze overhandigden hem een oorkonde en een envelop als blijk van waardering. Cylene France, namens de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS), prees zowel Karwofodi’s werk als de inzet van het dorpsbestuur.
Ze benadrukte het belang van het behoud van geschiedenis, taal en cultuur. Dit erfgoed is een waardevol onderdeel van de inheemse Surinaamse traditie. Men hoopt dat dit initiatief andere dorpen inspireert en motiveert.
- Jap A Joe: er is geen enkele reden dat ik opstap..
- Condor zet SVV 1 op achterstand in U19-meisjesplay-off..
- BINI vergelijkt opnieuw verkiezingsprogramma’s: nadruk op t…..
- Man omgekomen door stroomschok tijdens werkzaamheden..
- De positie van de ondervoorzitter van het CHS roept twijfel…..
- Mungra: ‘Dringende noodzaak evaluatie- en gunningscommissie…..
- Dakinstorting nachtclub Dominicaanse Republiek eist zeker 1…..
- Serena Rome: ‘Ik ben blij om kampioen te zijn geworden met …..
- Charita Overloon, NPS-kandidate, staat voor transparantie e…..
- Preshand Baldew – Een gedreven advocaat met hart voor de sa…..
- VSB uit bezorgdheid over havenbeleid Suriname..
- Rechter pauzeert twee miljoenenprojecten na protest Baitali..
- Twee bromfietsers gewond bij frontale botsing..
- Kanape verwijt Gajadien van verkiezingscoup en scenarioR…..
- DoHoS in beraad; werk bij IOL neergelegd..
- Opvoering ‘Da Tori Fu Freida’ eerbetoon aan componist Majoi…..
- Gajadien en de verkiezingscoup van 2025..
- Bewoners Creola vrezen herhaling overstroming: “Pompgemaal …..
- Schandalig! Corruptie op het hoogste niveau..
- Gajadien zijn verkiezingscoup 2025 en verstoringen..
- Dyon Denswil presenteert ‘Land van melk en honing’..