In Jaw Jaw in het Boven Suriname-gebied is woensdag 23 april een zonnepaneelcentrale in gebruik genomen waarmee het dorp 1×24 uur van stroom zal worden voorzien. De opening werd verricht door president Chandrikapersad Santokhi, vicepresident Ronnie Brunswijk en minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen (NH).
Het ministerie had eerder op de dag ook een zonne-energiecentrale in gebruik genomen in het dorp Kajapaati. In de komende dagen zal hetzelfde gebeuren in de dorpen Pambooko, Gengeston, Lispansi, Amakkakondre, Adawai en Botopasi. Deze projecten worden uitgevoerd in het kader van het EU/CIF-project, dat gefinancierd wordt door de Europese Unie en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB).
Kapitein Stefanus Edelsteen van Jaw Jaw benadrukte dat bewoners hier al lang naar uitkeken en blij zijn dat het eindelijk zo ver is. President Santokhi gaf aan dat de regering zich inzet voor structurele ontwikkeling in het binnenland. “Dorpen die stroom en water nodig hebben, pakken we aan. Sommige tegenstanders zeggen dat we vlak voor de verkiezingen met projecten beginnen om stemmen te winnen. Maar wij werken niet voor de volgende verkiezingen. Wij werken voor de toekomst van dit land,” aldus het staatshoofd.
Hij benadrukte dat deze projecten sinds 2022 zijn gestart. President Santokhi wees erop dat de regering in het begin niet veel kon doen, maar dat zij, nu de financiële stabiliteit is hersteld, opnieuw ruimte heeft om te investeren.
De installaties zijn hybride systemen met zonnepanelen die overdag energie opwekken. Er is ook batterijopslag voor de avonduren en waar nodig wordt een generator ingezet.
- Verkiezingsorganisatie in eindsprint naar 25 mei..
- Dankwoord Telesur..
- Diverse dorpen Boven-Suriname krijgen 24 uurs stroom..
- Anil Koendjbiharie stelt zich wederom kandidaat voor het pa…..
- Biza-onderminister noemt ruis rond gunning stembiljetten on…..
- Goedschalk pleit voor bospauze tot grondenrechten zijn gere…..
- Eskak: ‘Geen sprake van corruptie bij drukken stembiljetten…..
- Operatie Delta Force verhoogt druk op zware criminaliteit: …..
- Broer president Santokhi overleden..
- Santokhi prijst paus als visionair leider..
- Paradox van het Denken en de Macht (3): Socrates en Democra…..
- Geen ‘nyan patu’ bij uitvoering projecten van OW..
- Narcotica Brigade verbrandt te Kraka hoeveelheid inbeslagge…..
- Gewapende diefstal nabij supermarkt: dader ontsnapt na scho…..
- Trump zegt ‘STOP’ tegen Putin na Russische aanv…..
- Maritieme opleidingen in spotlight tijdens CMU Day..
- Man aangehouden na mishandeling en vernieling..
- Hess geeft onontwikkelde olieconcessies in Guyana en Surina…..
- Kuldipsingh: ‘Wisselkoers beïnvloedt winkelprijzen, maar wi…..
- Politie verbrandt grote partij in beslag genomen drugs in P…..
- Kasimex House Band naar Aruba voor twee optredens: ‘Klaar o…..