In Jaw Jaw in het Boven Suriname-gebied is woensdag 23 april een zonnepaneelcentrale in gebruik genomen waarmee het dorp 1×24 uur van stroom zal worden voorzien. De opening werd verricht door president Chandrikapersad Santokhi, vicepresident Ronnie Brunswijk en minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen (NH).
Het ministerie had eerder op de dag ook een zonne-energiecentrale in gebruik genomen in het dorp Kajapaati. In de komende dagen zal hetzelfde gebeuren in de dorpen Pambooko, Gengeston, Lispansi, Amakkakondre, Adawai en Botopasi. Deze projecten worden uitgevoerd in het kader van het EU/CIF-project, dat gefinancierd wordt door de Europese Unie en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB).
Kapitein Stefanus Edelsteen van Jaw Jaw benadrukte dat bewoners hier al lang naar uitkeken en blij zijn dat het eindelijk zo ver is. President Santokhi gaf aan dat de regering zich inzet voor structurele ontwikkeling in het binnenland. “Dorpen die stroom en water nodig hebben, pakken we aan. Sommige tegenstanders zeggen dat we vlak voor de verkiezingen met projecten beginnen om stemmen te winnen. Maar wij werken niet voor de volgende verkiezingen. Wij werken voor de toekomst van dit land,” aldus het staatshoofd.
Hij benadrukte dat deze projecten sinds 2022 zijn gestart. President Santokhi wees erop dat de regering in het begin niet veel kon doen, maar dat zij, nu de financiële stabiliteit is hersteld, opnieuw ruimte heeft om te investeren.
De installaties zijn hybride systemen met zonnepanelen die overdag energie opwekken. Er is ook batterijopslag voor de avonduren en waar nodig wordt een generator ingezet.
- Top 10 grootste economieën ter wereld | Koopkrachtpariteit …..
- Een Israëlische soldaat is zaterdag omgekomen bij gevechten…..
- Oekraïne wil tien Patriotsystemen kopen voor verdediging te…..
- Voorafgaande toestemming vereist voor afgebrande erfgoedpan…..
- NDP-kandidaat Gopal: “Als zijn vrouw te veel eist, moet San…..
- Atompai na gewelddadige beroving: “Ik ga nog lang niet dood…..
- Minister Ori: “Resultaten tweede kwartaal niet veelbelovend…..
- ONDERHANDSE BACOVEWINKEL..
- VERKWISTEND BELEID EN VERSTANDIG MASKER..
- Bewakers SION International gekneveld bij gewapende overval..
- NDP: Suriname zal ook herrijzen uit de crisis..
- CBB gestart met uitprinten oproepingskaarten voor 399.930 k…..
- Gestolen stad..
- VHP: “Lijden van Jezus herinnert ons aan waarde van rechtss…..
- Het vertrouwensbeginsel!..
- Nieuwe chemiepracticumzaal voor Faculteit Wis- en Natuurkun…..
- Vreemdeling als leerkracht..
- Bedekte of ontbrekende kentekenplaten belemmeren politiewer…..
- Santokhi: “Volk voelt nu het verschil, maar we lossen probl…..
- ‘NDP las pasi, zij misbruiken zelfs overledenen’..
- ORDENING VAN SECTOREN KAN VEEL VERANDEREN..