door Samuel Wens
BROKOPONDO — De vijf dorpsgemeenschappen Baikutu, Bannavoo Kondè, Bèkioo Kondè, Duwatra en Pikin Padda in Bataliba bij het stuwmeer in district Brokopondo zijn niet te spreken over het gedrag van dagjesmensen, vooral zij die er komen om te hengelen. De dorpelingen hebben zondag in een krutu te Pikin Padda de situatie besproken en intussen districtscommissaris Ludwig Mendelzoon geïnformeerd. Dit houdt basya Ruben Betian van het gebied de Ware Tijd voor.
De dorpelingen verwijten de bezoekers ervan dat die de plaatselijke gemeenschappen en hun cultuur niet waarderen en respecteren. Ook minachten zij lokale tradities door bijvoorbeeld zonder toestemming naar offerplaatsen te gaan. Betian: “De gasten dumpen afval in de natuur, waardoor het milieu wordt vervuild. Bovendien rijden ze de enige weg naar het gebied kapot met hun zware auto’s, waarvan sommige met een speedboot als aanhang.”
“De dagjesmensen zijn welkom, maar laten zij Moeder Natuur niet vervuilen”Kapitein Amelisi Amaloe
Drenkeling
De basya wijst samen met kapitein Amelisi Amaloe van het gebied verder op de onachtzaamheid van hengelaars, die niet op hun eigen veiligheid letten. De dorpsautoriteiten roepen de hengelaars op om hun zwemvesten om te doen. Amaloe: “Het noodlot afgelopen jaar, waarbij een hengelaar in de diepte van de rivier verdween, mag zich niet herhalen.”
Hij wijst erop dat als iemand in het binnenland verdrinkt de mensen van het betreffende gebied het niet makkelijk hebben, omdat de rivier, waar het ongeval gebeurt, tijdelijk niet meer mag worden gebruikt. “Volgens de traditie moet er eerst een bepaald ritueel en culturele handelingen worden gepleegd om de rivier weer bruikbaar te verklaren”, vertelt de kapitein. “Het Batalibagebied is een deel van Suriname. De dagjesmensen zijn welkom, maar laten zij Moeder Natuur niet vervuilen”, klinkt zijn oproep.
- Wegomlegging in verband met verkiezing president..
- HVB levert minister namens NDP..
- 21 ronden vaktraining Textiele werkvormen af..
- Breaking: Simons gekozen tot president van Suriname..
- SELECTIEVE VERONTWAARDIGING STEMBRIEFJES..
- DRINGENDE ITEMS NATIONALE ASSEMBLEE..
- Dalai Lama: ‘Ik wil nog 40 jaar leven’..
- Menselijk skelet Krikie Negie mogelijk van bewaker Ho Pax M…..
- Training ondernemerschap moet zelfredzaamheid bevorderen..
- Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding..
- Morgen wegomlegging tijdens verkiezing president en vicepre…..
- Voetganger overleden na aanrijding..
- Ruth Wijdenbosch: “Politieke keuzes NPS markeren breuk met …..
- PETRONAS boort dieper in ‘Golden Lane’ op zoek naar oli…..
- De eerste..
- De eerste vrouwelijke president van Suriname..
- Muggen: klein maar gevaarlijk..
- Hoe meer je leert, hoe meer je verdient ..
- Jennifer Simons te gast bij VS ambassade..
- Coi Leray’s kiekje met Trippie Redd’s dochter zet social me…..
- PETRONAS start morgen met boringen in drie putten van Blok …..