De strijd om Donetsk vormt het hart van Vladimir Poetins oorlog in Oekraïne. Hoewel Rusland aanzienlijke delen van de Donbas-regio controleert, blijft het grootste deel van Donetsk-stad en omgeving buiten zijn bereik. Voor het Kremlin is dit zowel een symbolisch als strategisch doelwit. Donetsk vertegenwoordigt niet alleen economische waarde door industrie en grondstoffen, maar ook een belangrijke politieke trofee die Poetins “succes” in Oekraïne moet legitimeren.
Toch blijkt de inname lastig: Oekraïense troepen houden stand, gesteund door Westerse wapens en inlichtingen. De Russische verliezen zijn zwaar en vooruitgang verloopt traag. Volgens militaire analisten wil Poetin Donetsk koste wat kost veroveren om de oorlog thuis te verkopen als een overwinning, ondanks de hoge menselijke en materiële tol.
Critici wijzen erop dat deze fixatie op Donetsk het bewijs is dat Rusland militair verstrikt raakt in een conflict dat het niet volledig kan winnen.
- Hoofd Examenbureau: “Alle scholen moeten nu resultaten hebb…..
- Bond van Personeel PCS draagt Romano Meriba voor in toezich…..
- Tankbon-fraude Brandweer loopt op tot ruim SRD 370.000,-..
- Verdachte R.R. (41) aangehouden na brandstichting auto.
- Budget Kabinet President en Kabinet VP verhoogd in 2025..
- TCT-minister Landveld: Nauwe samenwerking met PLO van groot…..
- Amzad Abdoel bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter van …..
- Minister Currie: ‘Onderwijs is een investering, geen kost…..
- SRS 60 jaar: ‘We blijven de stem van het volk’..
- Sharman: Aantal auto’s Santokhi is populistisch praatje..
- Amzad Abdoel gekozen tot vicevoorzitter Staatsraad.
- Vakbond SBB legt werk neer uit onvrede over beleid directie..
- Ronald Listeri Kensmil..
- Amzad Abdoel vicevoorzitter Staatsraad..
- Kenneth Lothar Sanches..
- Monique Dongor-Struiken..
- X hervat AI-chatbot Grok na korte opschorting.
- Video -Swarbrick geschorst na oproep tot sancties tegen Isr….
- PLO houdt TCT-minister pijnpunten voor..
- Vruchtbaar werkoverleg en kennismaking Korpsleiding en SPB.
- JusPol dreigt in de knel te komen door jarenlange betalings…..