De beroemde Amerikaanse universiteit Harvard mag van de regering van Donald Trump geen buitenlandse studenten meer inschrijven wegens vermeend antisemitisme en communistische beïnvloeding. Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem dreigt andere universiteiten met vergelijkbare maatregelen.
ADVERTENTIE
Noem heeft de universiteit gemeld dat een certificering voor een studentenvisumprogramma van Harvard is ingetrokken. Daarmee is het inschrijven van buitenlandse studenten onmogelijk geworden. Buitenlanders die daar al studeren moeten van universiteit wisselen, als ze hun recht willen behouden om in de Verenigde Staten te blijven. Volgens de Vlaamse omroep VRT studeert de Belgische kroonprinses Elisabeth aan Harvard. Ze heeft net haar eerste academiejaar en examens achter de rug.
“Onder deze regering moet Harvard verantwoordelijkheid afleggen voor het cultiveren van geweld, antisemitisme en de Communistische Partij van China op de campus”, zegt Noem. Het ministerie stelt dat de universiteit ruimte biedt aan “anti-Amerikaanse, pro-terroristische provocateurs om mensen lastig te vallen en fysiek aan te vallen.” Veel van de plegers zouden buitenlandse studenten zijn. Harvard verwerpt de aantijgingen.
Trump zette onder meer voor miljarden aan financiering stopDe Amerikaanse regering is onder meer om pro-Palestijnse betogingen in een strijd verwikkeld met Harvard. Trump zegt antisemitisme te bestrijden. Er werd onder meer voor miljarden aan financiering stopgezet.
Volgens cijfers van de universiteit waren in het studiejaar 2024-2025 bijna 6800 buitenlandse studenten ingeschreven. Dat is ruim 27 procent van het totaal.
Minister Noem zei in een interview met Fox News dat de Trump-regering overweegt soortgelijke stappen te ondernemen tegen andere universiteiten: “Dit zou een waarschuwing moeten zijn voor elke andere universiteit om orde op zaken te stellen.”
- Franse delegatie bezoekt minister Mac Andrew in aanloop naa…..
- Tienduizenden mensen op Sint-Pietersplein voor installatie …..
- A20, DOE en PRO: Zorgen over wanorde bij verkiezingsvoorber…..
- Oplevering sportveld en nieuw logeergebouw in Godoholo..
- Suriname viert World Ocean Week met een vijfdaags gratis oc…..
- POES POESI LUKU MERKI..
- Aanhoudende regen gedurende de dag..
- Verdovende middelen en illegale goederen aangetroffen en in…..
- Tientallen doden door noodweer en tornado’s in VS..
- Agnes Antoinette Fabre (92) Paramaribo 11-5-2025..
- Agnes Antoinette Fabre (92) Paramaribo 11-5-2025..
- Taxiën door de politiek: ‘Geef nu een vrouw de kans&#…..
- Yelyco 4 nieuwe vrouwen eerste klasse volleybalkampioen..
- Medewerkers Esther Stichting ontvangen hersteltoelage, werk…..
- Logeergebouw in Dritabiki gerenoveerd..
- Nederlandse experts trainen Surinaamse zorgprofessionals in…..
- 275.896 oproepingskaarten bezorgd; rest moet afgehaald word…..
- Finabank sluit 2024 af met sterke resultaten..
- President Santokhi belooft extra bonus bij meerdere oliebro…..
- BONDRU-campagne raakt gevoelige snaren..
- SVV op voorsprong in U21-jongens volleybalfinale..