PARAMARIBO — “Het is heel moeilijk om weg te gaan uit dit gezegende land.” Dat zei dominee Paul Doth, zeker vier decennia één van de leidende figuren binnen de Evangelische Broedergemeente in Suriname (EBGS). Hij vertrekt binnenkort voorgoed naar Nederland.
Doth is 46 jaar actief geweest als geestelijk leider, dominee en directeur van Stadszending der EBGS. Hij heeft op velen een diepe indruk gemaakt. Doth is onder meer 25 jaar directeur van het evangelisatiecentrum van de EBGS geweest en was later geestelijke in het Diakonessenhuis. Die functie zou hij aanvankelijk slechts één jaar vervullen, maar uiteindelijk werden het er veertien. “Het zijn heel fijne jaren geweest”, blikte Doth terug.ADVERTISEMENT
“Zorg voor eenheid. Zie elkaar eerst als mens. God heeft ons allemaal geschapen en als wij elkaar én Hem liefhebben, kan dit land veranderen”
Zijn vertrek naar Nederland is ingegeven door persoonlijke omstandigheden. Zijn echtgenote overleed zes maanden geleden en al zijn kinderen en kleinkinderen wonen in Nederland. “Ik zou dan helemaal alleen hier zijn”, zei een emotionele Doth. “Daarom hebben we besloten dat ik naar Nederland verhuis.”
Hoewel hij formeel met pensioen gaat, sluit Doth activiteiten aan de Noordzee niet uit. “Het gebedsleven, het luisteren naar God en mensen, is altijd een belangrijk onderdeel van mijn leven geweest. En dat begint daar ook al te groeien.”
Dominee Doth spreekt de aanwezigen toe. [: kabinet van de president]
Elkaar liefhebben
Bij zijn afscheid dinsdag in de zaal van het Surinaams Bijbelgenootschap was Doth, die op 30 april werd gedecoreerd als Commandeur in de Ereorde van de Gele Ster, diep geraakt door de aanwezigheid van prominente gasten. “Ze zijn allemaal mijn vrienden geworden. Ook de president. En dat is bijzonder … dat mensen van verschillende achtergronden met elkaar kunnen omgaan, elkaar kunnen liefhebben.”
President Chandrikapersad Santokhi uitte zijn waardering voor Doth en blikte terug op goede tijden en wijsheden die hij heeft geleerd van de dominee. “Ik ben bijzonder blij en trots dat ik u die waardering heb kunnen geven met de decoratie. Voor het versterken van het geloof in onze Schepper en het versterken van waarden en normen in dit land”, aldus het staatshoofd.
Doth had een krachtige boodschap voor Suriname. “Zorg voor eenheid. Zie elkaar eerst als mens. God heeft ons allemaal geschapen en als wij elkaar én Hem liefhebben, kan dit land veranderen. Niet politiek, niet een kerk, maar God alleen zal dit land verheffen.”
[: kabinet van de president]
- INKE IS KAT IN HET NAUW..
- OKB lanceert vernieuwde website voor transparante verkiezin…..
- Verkiezingsbeurs 2025 van start: “We zitten in de sprintfas…..
- Wison start haalbaarheidsstudie FLNG-project Suriname..
- PRECIES OVER EEN MAAND VERKIEZINGEN..
- AANBESTEDINGEN IN ANDER VAARWATER..
- Dodelijke aanrijding tussen twee bromfietsers te Henar..
- Reactie op uitspraak president: “Broer, je mag morgen al na…..
- Bestuurder bekneld geraakt onder oplegger na zware aanrijdi…..
- Waarom Surinaamse verkiezingsdebat niet in Suriname?..
- Wet Ruimtelijke Ordening biedt oplossing voor conflicten zo…..
- Automobilist zwaargewond nadat hij met zijn auto tegen gepa…..
- De schandalige situatie bij de Esther Stichting: de regerin…..
- Dodelijke aanrijding tussen twee bromfietsers in Henar..
- 42-jarige bromfietser overlijdt bij aanrijding met andere b…..
- Het belang van stemmen..
- NATIONALE VEILIGHEID EN FREE FOR ALL..
- Koploper Kampoe behoudt voorsprong op de rest..
- Topkok Jonnie Boer en de geur en smaak van Suriname..
- Bottom up!..
- Peuter verliest tand bij vechtpartij in Ellen..