DOE-voorzitter Steven Alfaisi
Op dit moment vindt de officiële ondertekening van de samenwerking tussen de politieke partijen Alternatief 2020 (A20), Democratie en Ontwikkeling in Eenheid (DOE) en de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO) plaats in het Lallarookhgebouw. Met de ondertekening behoort PRO formeel tot het samenwerkingsverband dat A20 en DOE eerder sloten. PRO mag nu ook kandidaten op de lijst van A20 voordragen. DOE-voorzitter Steven Alfaisi benadrukt dat de samenwerking gebaseerd is op eerlijkheid, deskundigheid, integriteit en vernieuwend leiderschap. Ook moeten de kandidaten corruptie en armoede tot vijanden verklaard hebben. Een gezamenlijke commissie van ethiek en integriteit zal daarom de A20 DNA-, DR- en RR-kandidatenlijsten screenen op het genoemde profiel, zegt Alfaisi.
Gerold Sewcharan en Joan Nibte, respectievelijk voorzitter en ondervoorzitter van de PRO, hebben de intentie zich kandidaat te stellen voor de DNA-lijst. In de samenleving zijn er vraagtekens of deze personen passen binnen het integriteitskader dat de samenwerking voorstaat.Nibte, die advocaat is, heeft namelijk in 2020 twee tuchtstraffen gekregen. Ze werd geschorst voor een periode van drie maanden door het Advocaten Tuchtcollege. In een andere zaak kreeg Nibte tevens de maatregel van berisping opgelegd. Ze werd aangeklaagd door een van haar cliënten voor vermeende afpersing van ongeveer SRD 290.000,- in een opheffingszaak.
Sewcharan, die ook advocaat is, wordt hardnekkig betrokken bij de goudovereenkomst tussen de staat en het goudbedrijf Kaloti Suriname Mint House. Sewcharan’s naam wordt bij de deal betrokken omdat een derde samenwerkingspartner in de gouddeal, het bedrijf Andes Venture Capital NV, waarvan Sewcharan – zoals hij zelf zegt – alleen op papier directeur is.
- EZ lanceert eerste financieringsovereenkomst vanuit KMO-fon…..
- “Amazonegebied verdient daden, geen loze beloften”..
- Paho: Regio moet toegankelijkheid tot essentiële kankermedi…..
- Praktijkcentrum Apoera opent in april na lange vertraging..
- Illegale vuilstortplaats Tapoeripastraat baart zorgen..
- Ramdin benadrukt vitale functie Amazonegebied..
- Toetreding PRO tot A20/DOE: Het electoraat vraagt bundeling..
- Vier vast wegens diefstal, verduistering, identiteitsfraude…..
- Ambassadeur Enill: Ramdin heeft kennis, ervaring en tools v…..
- VOJ Atjoni stelt studentenraad in voor betere schoolresulta…..
- Richano Santokhi wordt PVP-parlementskandidaat..
- MIDDELMATIG MIDDENBLOK..
- Veel regen en onweersbuien door de dag..
- Meteodienst: Lichte tot matige onweersbuien kustgebied en d…..
- Bronto Somohardjo verwijt minister Landvreugd van machtsmis…..
- Narcoticabrigade voert landelijke controles uit en neemt dr…..
- VES: Dubbel aantal patiënten moest behandeld worden met SRD…..
- Amazone-landen gaan eensgezind standpunt innemen op klimaat…..
- Trump geeft Musk opdracht USAID fors in te krimpen: ‘ongeke…..
- Lygia Orgine Moi-Thuk-Shung – Pinas (84) Amsterdam 30…..
- Frank Herman Faverey (67) Amsterdam 30-1-2025..