DOE-voorzitter Steven Alfaisi
Op dit moment vindt de officiële ondertekening van de samenwerking tussen de politieke partijen Alternatief 2020 (A20), Democratie en Ontwikkeling in Eenheid (DOE) en de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO) plaats in het Lallarookhgebouw. Met de ondertekening behoort PRO formeel tot het samenwerkingsverband dat A20 en DOE eerder sloten. PRO mag nu ook kandidaten op de lijst van A20 voordragen. DOE-voorzitter Steven Alfaisi benadrukt dat de samenwerking gebaseerd is op eerlijkheid, deskundigheid, integriteit en vernieuwend leiderschap. Ook moeten de kandidaten corruptie en armoede tot vijanden verklaard hebben. Een gezamenlijke commissie van ethiek en integriteit zal daarom de A20 DNA-, DR- en RR-kandidatenlijsten screenen op het genoemde profiel, zegt Alfaisi.
Gerold Sewcharan en Joan Nibte, respectievelijk voorzitter en ondervoorzitter van de PRO, hebben de intentie zich kandidaat te stellen voor de DNA-lijst. In de samenleving zijn er vraagtekens of deze personen passen binnen het integriteitskader dat de samenwerking voorstaat.Nibte, die advocaat is, heeft namelijk in 2020 twee tuchtstraffen gekregen. Ze werd geschorst voor een periode van drie maanden door het Advocaten Tuchtcollege. In een andere zaak kreeg Nibte tevens de maatregel van berisping opgelegd. Ze werd aangeklaagd door een van haar cliënten voor vermeende afpersing van ongeveer SRD 290.000,- in een opheffingszaak.
Sewcharan, die ook advocaat is, wordt hardnekkig betrokken bij de goudovereenkomst tussen de staat en het goudbedrijf Kaloti Suriname Mint House. Sewcharan’s naam wordt bij de deal betrokken omdat een derde samenwerkingspartner in de gouddeal, het bedrijf Andes Venture Capital NV, waarvan Sewcharan – zoals hij zelf zegt – alleen op papier directeur is.
- Trump wil transgender sporters visum en toegang tot VS ontz…..
- ICT-lokaal Henry Hassankhan Scholengemeenschap heropent..
- Philip Alexander Tholel (89) Amsterdam 29-1-2025..
- Abigail Sastera Puls (35) Rotterdam 2-2-2025..
- Herman E. Gooding wordt vereeuwigd op oude werkplek..
- Meteodienst waarschuwt voor wateroverlast door aanhoudende …..
- Hof van Justitie tikt Openbaar Ministerie op de vingers..
- Column: Volle stadions trekken..
- Slijterij Commissaris Weythingweg beroofd van SRD 7 ton..
- Na aandringen vicepresident: Santokhi laat brandstofleverin…..
- SEOB: Al 62,6 procent van IMF-programma uitgevoerd..
- EBS: “Maak het uit of het gaat uit”..
- Roofoverval na opzettelijke aanrijding nabij Coropinabrug..
- Cubaanse migranten in Suriname: Goed georganiseerd en onder…..
- Bronto Somohardjo dient strafklacht in bij pg over Blauwe M…..
- Man in politiecel wegens illegaal wapenbezit..
- Victorie verslaat koploper Sudhar in thriller..
- Vrouw met schotwond afgezet bij SEH..
- Adhin vrijgesproken..
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF..
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..