DOE-voorzitter Steven Alfaisi
Op dit moment vindt de officiële ondertekening van de samenwerking tussen de politieke partijen Alternatief 2020 (A20), Democratie en Ontwikkeling in Eenheid (DOE) en de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO) plaats in het Lallarookhgebouw. Met de ondertekening behoort PRO formeel tot het samenwerkingsverband dat A20 en DOE eerder sloten. PRO mag nu ook kandidaten op de lijst van A20 voordragen. DOE-voorzitter Steven Alfaisi benadrukt dat de samenwerking gebaseerd is op eerlijkheid, deskundigheid, integriteit en vernieuwend leiderschap. Ook moeten de kandidaten corruptie en armoede tot vijanden verklaard hebben. Een gezamenlijke commissie van ethiek en integriteit zal daarom de A20 DNA-, DR- en RR-kandidatenlijsten screenen op het genoemde profiel, zegt Alfaisi.
Gerold Sewcharan en Joan Nibte, respectievelijk voorzitter en ondervoorzitter van de PRO, hebben de intentie zich kandidaat te stellen voor de DNA-lijst. In de samenleving zijn er vraagtekens of deze personen passen binnen het integriteitskader dat de samenwerking voorstaat.Nibte, die advocaat is, heeft namelijk in 2020 twee tuchtstraffen gekregen. Ze werd geschorst voor een periode van drie maanden door het Advocaten Tuchtcollege. In een andere zaak kreeg Nibte tevens de maatregel van berisping opgelegd. Ze werd aangeklaagd door een van haar cliënten voor vermeende afpersing van ongeveer SRD 290.000,- in een opheffingszaak.
Sewcharan, die ook advocaat is, wordt hardnekkig betrokken bij de goudovereenkomst tussen de staat en het goudbedrijf Kaloti Suriname Mint House. Sewcharan’s naam wordt bij de deal betrokken omdat een derde samenwerkingspartner in de gouddeal, het bedrijf Andes Venture Capital NV, waarvan Sewcharan – zoals hij zelf zegt – alleen op papier directeur is.
- Shell start boorcampagne in offshore Suriname: eerste put i…..
- President in Barbados aangekomen voor Caricom-top..
- ROS-minister belooft snelle afhandeling bevordering ambtena…..
- Dwayne Weltevreden eerste Bachelor of Music in drums-jazz-p…..
- NDP eist in brief aan Caricom stopzetten agressie Guyana..
- 43-jarige voetganger overleden na te zijn aangereden door b…..
- Vrouwelijke voetganger overlijdt na aanrijding..
- Bliksemstart Transvaal in SML..
- ‘Brunswijk bracht goudbaren hoogstpersoonlijk bij Wortel…..
- Brand in de Palmentuin..
- Trump zegt dat Zelensky snel moet handelen voor vrede..
- OBS dient petitie in bij Brunswijk vanwege betalingsachters…..
- VN-secretaris-generaal Guterres spreekt Caricom-staatshoofd…..
- 43-jarige vrouwelijke voetganger aangereden door bromfietse…..
- UNICEF pleit voor vroegtijdig leren voor kinderen in Surina…..
- Drie politieke partijen registreren zich op eerste dag bij …..
- VHP, PL en OPTSU registeren zich vol goede moed bij CHS..
- VHP-ondervoorzitter: “Wij zijn de eerste, alle anderen kome…..
- Suriname en Benelux ondertekenen overeenkomsten inzake migr…..
- Mijlpaal voor Suriname: AZP opent kinder oncologie unit..
- Santokhi vertrokken voor 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..