DOE-voorzitter Steven Alfaisi benadrukt dat de politieke combinatie A20 niet heeft geëist om het ministerie van Economische Zaken (EZ) te mogen leiden. De partij heeft enkele ministeries voorgesteld om in te vullen, maar de keuze voor Economische Zaken was een bewuste beslissing.
Volgens Alfaisi lagen er meerdere opties op tafel, waaronder Justitie en Politie en Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. In het programma To The Point op Apintie TV gaf hij aan dat het ministerie van Economische Zaken juist op het niveau van de gemeenschap (grassroots) een wezenlijke bijdrage kan leveren aan het ondersteunen van ondernemerschap. Volgens de DOE-topman is dit aspect in het verleden onvoldoende tot uiting gekomen.
Alfaisi stelt dat het ministerie tot veel meer in staat is dan alleen prijsbewaking en het reguleren van benzineprijzen. “Handel mag niet uit het oog verloren worden, en daarnaast is er een belangrijke component die verantwoordelijk is voor technologische innovatie,” legt hij uit.
Zonder directe financiering vanuit het overheidsbudget kunnen volgens hem projecten gerealiseerd worden op basis van deskundigheid. Dit zou ook kunnen bijdragen aan het aanpakken van het armoedevraagstuk.
De DOE-voorzitter spreekt zijn tevredenheid uit over de benadering van de huidige coalitie, waarin geen enkel ministerie als eigendom van een partij wordt beschouwd. Het succes, benadrukt hij, moet voortkomen uit collectief handelen.
Alfaisi stelt dat het in de komende regeerperiode prioriteit is om de economie verder te stabiliseren en gezond te maken.
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..
- Ashanti en Nelly vieren eerste verjaardag van baby KK met a…..
- Backstreet Boys: Een iconische carrière van 30 jaar..
- Sidharth Malhotra en Janhvi Kapoor’s ‘Param Sundari’ krijgt…..
- Karan Johar stopt met regisseren actiefilm, Raj Mehta neemt…..
- SuriPop slaat nieuwe weg in..
- Economische stabiliteit of totale misleiding.
- VIDS wenst aandacht voor grondenrechten op Dag der Inheemse…..
- Noble kiest Surinaamse Blue Water voor logistiek contract i…..
- Vids vraagt aandacht voor grondenrechten inheemse volken op…..
- Carbon-creditmarkt moet binnen zes maanden inkomsten opleve…..
- Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na ontslag door EBS-di…..
- Augustus begint zonnig.
- ‘Regeren is harde besluiten nemen’..
- Kaarten geschud: SCVU na sterke inhaalslag ongeslagen hoofd…..
- Baby geboren uit meer dan 30 jaar geleden ingevroren embryo..
- Ontbossing in Colombia fors toegenomen: Amazoneregio zwaars….
- OM geeft houdt sessie voor journalisten over strafrecht en …..
- Zesjarige jongen vermist na zwemincident in kanaal Industri…..
- Nu ook militairen aangehouden rond gewapende beroving Sunpa…..
- Column: De clown met de stekker in de hand.