DNA-voorzitter: behandeling wet grondenrechten zal ware aard van politici tonen

Morgen heeft de Nationale Assemblée de parlementariërs geconvoceerd voor een openbare vergadering, waarbij de behandeling van conceptwet over collectieve rechten van de Inheemse- en Tribale volken zal plaatsvinden. Hierbij komt de assembleevoorzitter zijn uitspraken van afgelopen zaterdag na, waarin hij aangaf dat hij deze wet tot aan de verkiezingen op de agenda zal zetten in het parlement. ‘Dan zal blijken wat de ware aard van de politieke partijen met betrekking tot dit vraagstuk is’, zegt Bee.

Afgelopen zaterdag reageerde hij fel op de kritiek vanuit zowel politieke- als maatschappelijke hoek over de conceptwet grondenrechten, die onder coördinatie van de vicepresident is gewijzigd en goedgekeurd door de Raad van Ministers (RvM). Na de goedkeuring is de voor de derde keer gewijzigde conceptwet naar de Staatsraad en het parlement gestuurd.

Volgens de DNA-voorzitter vindt ook zijn partij de wet, zoals deze nu is, niet compleet, maar verwacht hij dat die in DNA op de operatietafel behandeld en gewijzigd kan worden. Daarom moeten politieke partijen hun ware aard tonen over hoe begaan die zijn met deze doelgroepen. Bee zal tot aan de verkiezingen deze wet op de agenda blijven plaatsen. Morgen zal duidelijk worden of er politieke steun is voor de stap van de ABOP.

..