Morgen heeft de Nationale Assemblée de parlementariërs geconvoceerd voor een openbare vergadering, waarbij de behandeling van conceptwet over collectieve rechten van de Inheemse- en Tribale volken zal plaatsvinden. Hierbij komt de assembleevoorzitter zijn uitspraken van afgelopen zaterdag na, waarin hij aangaf dat hij deze wet tot aan de verkiezingen op de agenda zal zetten in het parlement. ‘Dan zal blijken wat de ware aard van de politieke partijen met betrekking tot dit vraagstuk is’, zegt Bee.
Afgelopen zaterdag reageerde hij fel op de kritiek vanuit zowel politieke- als maatschappelijke hoek over de conceptwet grondenrechten, die onder coördinatie van de vicepresident is gewijzigd en goedgekeurd door de Raad van Ministers (RvM). Na de goedkeuring is de voor de derde keer gewijzigde conceptwet naar de Staatsraad en het parlement gestuurd.
Volgens de DNA-voorzitter vindt ook zijn partij de wet, zoals deze nu is, niet compleet, maar verwacht hij dat die in DNA op de operatietafel behandeld en gewijzigd kan worden. Daarom moeten politieke partijen hun ware aard tonen over hoe begaan die zijn met deze doelgroepen. Bee zal tot aan de verkiezingen deze wet op de agenda blijven plaatsen. Morgen zal duidelijk worden of er politieke steun is voor de stap van de ABOP.
- Suriname evalueert corruptiebestrijding tijdens UNCAC revie…..
- Illegale vissers aangehouden, vergunninghouders betalen fik…..
- Twee Guyanezen aangehouden na drugsinval Ladesmastraat..
- Sollicitaties voor Ordedienst verkiezingen 2025 begonnen..
- OPTSU wordt sterke optie voor Surinaamse kiezers..
- Guyanese vissers opereerden met vervallen vergunningen derd…..
- Kinderen Mytylschool volgen spoken word en dansworkshops..
- DA’91 slaat alarm: ‘Onze soevereiniteit staat op het sp…..
- Verzoek invrijheidstelling Jongaman in strafzaak Bordo afge…..
- Politiebureau Nieuwe Haven vernoemd naar inspecteur Herman …..
- Sollicitatie ordedienst voor stembureaus begonnen..
- Politiebureau Nieuwe Haven vernoemd naar vermoorde inspecte…..
- SLM keert terug naar Cayenne..
- Surinaamse en Belgische delegaties bespreken toekomst van z…..
- Suriname moet illegale migranten terugnemen, alleen dan vis…..
- Mathoera: ‘We bezuinigen, maar onze militairen blijven stan…..
- Asabina lijsttrekker BEP; meerdere kandidaten bekend..
- Politie Regio West onderzoekt zaak van illegale visserij en…..
- Joyce Amarello-Williams lijsttrekker nieuwe politieke organ…..
- Politieke partijen verrast door strenge CBvS-eisen voor waa…..
- OM Nederland eist 7 jaar tegen Wortel; goud van Brunswijk..