De Nationale Jeugdraad Suriname (NJR) en De Nationale Assemblee (DNA) willen de samenwerking versterken en werken aan toekomstgerichte wetgeving voor jongeren. Dat bleek gisteren tijdens een beleefdheidsbezoek van NJR-voorzitter Shemar Rier aan assembleevoorzitter Ashwin Adhin.
Rier werd vergezeld door plaatsvervangend ondervoorzitter Jeremiah Pinas, commissievoorzitter Nationale en Internationale Betrekkingen Sercheenio Moeljakarta en commissielid Onderwijs en Gezondheid Jelani Hooghart. De NJR, een adviesorgaan voor de regering op het gebied van jeugdontwikkeling, vertegenwoordigt de stem van jongeren in beleid en besluitvorming.
Tijdens het gesprek werd stilgestaan bij het verder professionaliseren van de raad en het oplossen van organisatorische knelpunten. Ook werd het staatsbesluit dat de wettelijke basis vormt voor de NJR besproken, met het oog op mogelijke aanpassingen.
Adhin kondigde aan dat binnen het parlement een speciale commissie voor jeugdzaken wordt opgericht, die op wetgevend niveau een sleutelrol moet vervullen. Daarnaast wil hij een speciale jeugdwet faciliteren, voorzien van ingebouwde toezichtsmechanismen voor de NJR. Hij stelde voor dit onderwerp in een huishoudelijke vergadering te agenderen, zodat hierover kan worden gestemd.
Volgens de parlementsvoorzitter moet de samenwerking tussen de NJR en DNA duurzaam zijn en tastbare resultaten opleveren voor het land en de jeugd. De nieuwe jeugdwet moet naar verwachting binnen een jaar gereed zijn.
- RGD-directie verschaft Volksgezondheid inzage in huidige si…..
- Bouva: “Regionale relaties en diplomatieke reorganisatie kr…..
- Pokie: ‘Niemand blijft automatisch in dezelfde functie op S…..
- Verkeer in ons land eist veel slachtoffers..
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..
- Margaretha Pouwlina Enser (67) Paramaribo 6-8-2025..
- Veteranendag als erkenning en waardering aan de pilaren van…..
- Veertigplusser opgesloten wegens oplichting..
- Gewapende overval op winkel in Paramaribo..
- Vice-president Rusland hoopt op steun bedrijfsleven bij aan…..
- Herstelbetaling slavernijverleden: ‘Het gaat om meer dan ge…..
- Grondconversie per direct stopgezet..
- Helikopter maakt noodlanding te Lelydorp; vreemdeling ter ….
- Protestactie in Albina afgeblazen; Brunswijk spreekt bewone…..
- Grondconversie stopgezet door president vanwege onduidelijk…..
- Speelschema Robinhood in Concacaf Caribbean Cup compleet..
- ‘Volk heeft genoeg bezuinigd, we kijken uit naar vergroting…..
- Kwaku: Al 50 jaar een zomer vol smaak en swing..
- Misiekaba: ‘Explosieve situatie bij PCS, maar geen haast me…..