De Nationale Assemblee (DNA) heeft zojuist acht nieuwe leden toegelaten tot het college. Het gaat om de leden Stanley Betterson (ABOP), Ingrid Bink (NDP), Dorothy Hoever (NPS), Geneviévre Jordan (ABOP), Jeffrey Lau (NPS), Claudie Sabajo (NDP), Mohammed Salarbaks (NDP) en Xiaobao Zeng (PL), die vandaag zijn toegelaten. De vergadering werd bijgewoond door president Jennifer Simons. Tijdens deze bijeenkomst werd de regering ook officieel voorgesteld aan DNA.
De nieuwe DNA-leden hebben allen de eed of belofte afgelegd, waarna een onderzoekscommissie onder leiding van Ebu Jones (NDP) hun geloofsbrieven heeft onderzocht en goedgekeurd. Het onderzoek van de geloofsbrieven heeft enkele uren in beslag genomen. Dit kwam volgens Jones doordat er enkele technische onvolkomenheden waren die rechtgezet moesten worden.
De nieuwe leden nemen zitting in DNA nadat er een verschuiving heeft plaatsgevonden binnen het college, waarbij een aantal leden andere bestuurlijke functies hebben aanvaard. Betterson en Jordan, nummers 7 en 8 op de lijst van de ABOP, treden toe nadat Ronnie Brunswijk en Marinus Bee, nummers 1 en 2 op de lijst, zijn benoemd tot respectievelijk vicevoorzitter van DNA en minister van Binnenlandse Zaken.
Hoever, nummer 7 op de lijst van de NPS, komt in de plaats van Gregory Rusland, nummer 1 op de lijst, die is benoemd tot vicepresident van de Republiek Suriname. Lau, nummer 9 op de lijst van de NPS, volgt Diana Pokie op, nummer 3 op de lijst, die is benoemd tot minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting.
Salarbaks, Sabajo en Bink, nummers 18 tot en met 20 op de lijst van de NDP, treden toe nadat Jennifer Simons, Ashwin Adhin en André Misiekaba, de nummers 1 tot en met 3 op de lijst, zijn benoemd tot respectievelijk president van Suriname, DNA-voorzitter en minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid. Zeng, nummer 3 op de lijst van de PL, neemt de plaats in van Uraiqit Ramsaran, nummer 2 op de lijst, die is benoemd tot minister van Defensie.
- Herdenking werelddag tegen mensenhandel en- smokkel.
- Vordering GVO in zaak-Gooding verzonden naar Rechter-Commis…..
- Tsang: ‘Ik heb alle dienstvoertuigen terug laten halen’..
- Ambassadeur Oostelbos: ‘Politiek meer betrekken bij activit…..
- Negen kandidaten maken zich op voor kroon Miss Suriname 202…..
- Update: zaak Sunparklaan; nog twee verdachten aangehouden.
- Petronas bereidt booroperatie voor op Caiman-1 in Blok 52..
- Opsporing drugsverdachte Earfan ‘Olleh’ Kartodimedjo..
- Werknemers Newmont voelen zich in de steek gelaten door ove…..
- Tsunamiwaarschuwingen opgeheven rond de Grote Oceaan.
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport belooft: ‘niet al…..
- Stoelendans voor het ambassadeurschap weer begonnen..
- Illegale landingsbaan in Goliath-gebied onklaar gemaakt.
- Boldewijn: ‘Brunswijk moet graafmachine van de staat terugg…..
- Ave regeerders, zij die sterven gaan groeten u.
- Tribute aan Whitney Houston en Tina Turner in Theater Thali…..
- Tiener steelt fiets van buurman en verkoopt die door..
- Caricom: CARPHA-strategie versterkt regionale gezondheidszo….
- President Geerlings-Simons overlegt met EBS-directie over e…..
- Vluchtgevaarlijke drugsverdachte ‘Olleh’ gezocht door just…..
- Luchtvaart maakt duikvlucht..