PARAMARIBO — De Nationale Assemblee (DNA) zal een speciale commissie in het leven roepen, die zich exclusief zal richten op jeugdzaken. Op wetgevend niveau zal deze commissie een belangrijke rol vervullen. Dat is één van de resultaten van de ontmoeting die de Jeugdraad Suriname woensdag had met DNA-voorzitter Ashwin Adhin.
Ze bespraken diverse mogelijkheden om te komen tot een structurele samenwerking tussen de jeugdraad en het parlement. Volgens Adhin moet deze samenwerking niet alleen duurzaam zijn, maar ook tastbare resultaten opleveren voor zowel het land als de jeugd.
Speciale Jeugdwet
De DNA-voorzitter gaf verder aan bereid te zijn om een speciale Jeugdwet te faciliteren. Hij stelde voor om dit onderwerp op de agenda van een huishoudelijke vergadering te plaatsen, zodat hierover kan worden gestemd.
De wet moet voorzien zijn van ingebouwde toezichtsmechanismen gericht op de jeugdraad. Naar verwachting zal deze wet binnen ongeveer een jaar tot stand komen en positieve resultaten opleveren, meldt de Jeugdraad Suriname donderdag in een persbericht.
Rol Jeugdraad Suriname
De Jeugdraad Suriname is een adviesorgaan voor de regering op het gebied van jeugdontwikkeling en speelt, geef hij aan, een cruciale rol in het vertegenwoordigen van de stem van jongeren in beleid en besluitvorming. Tijdens het gesprek werd benadrukt dat er stappen moeten worden gezet om bestaande kinderziektes binnen de organisatie volledig weg te werken. Ook werd het staatsbesluit dat de grondslag vormt voor de raad besproken, met het oog op mogelijke aanpassingen.
De Jeugdraad Suriname werd tijdens de ontmoeting vertegenwoordigd door voorzitter Shemar Rier, plaatsvervangend ondervoorzitter Jeremiah Pinas, Sercheenio Moeljakarta (voorzitter vaste commissie Nationale en internationale betrekkingen) en Jelani Hooghart (lid vaste commissie Onderwijs en Gezondheid).
Vanuit links: Jeremiah Pinas, Jeugdraad-voorzitter Shemar Rier, DNA-voorzitter Ashwin Ahin, Jelani Hooghart, Jennifer Vreedzaam en Sercheenio Moeljakarta. [: Jeugdraad Suriname]
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..
- Dagblad Suriname, maandag 4 augustus 2025..
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..
- Populistische liefdadigheid bij gebrek aan armoedebeleid..
- Cultuur, regen en ritme kleuren festivalweekend in Nickerie..
- Geef slachtoffers een stem in de rechtszaal..
- Driedaags Festival De Guianas gehouden in Nickerie..
- Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining suc…..
- Vooruitgang in samenwerking tussen Caribisch gebied en Afri…..
- GERHARDINA PAULINA WOLFF (100) Paramaribo 28-7-2025..
- ‘NPS fractiefonds lost niets op’..
- Geld en cocaïne gestolen bij politie..
- Grassalco wil export uitbreiden binnen de Caribische regio..
- TCT moet gebouw Jaggernath Lachmonstraat ontruimen door eno…..