PARAMARIBO — De Nationale Assemblee (DNA) zal een speciale commissie in het leven roepen, die zich exclusief zal richten op jeugdzaken. Op wetgevend niveau zal deze commissie een belangrijke rol vervullen. Dat is één van de resultaten van de ontmoeting die de Jeugdraad Suriname woensdag had met DNA-voorzitter Ashwin Adhin.
Ze bespraken diverse mogelijkheden om te komen tot een structurele samenwerking tussen de jeugdraad en het parlement. Volgens Adhin moet deze samenwerking niet alleen duurzaam zijn, maar ook tastbare resultaten opleveren voor zowel het land als de jeugd.
Speciale Jeugdwet
De DNA-voorzitter gaf verder aan bereid te zijn om een speciale Jeugdwet te faciliteren. Hij stelde voor om dit onderwerp op de agenda van een huishoudelijke vergadering te plaatsen, zodat hierover kan worden gestemd.
De wet moet voorzien zijn van ingebouwde toezichtsmechanismen gericht op de jeugdraad. Naar verwachting zal deze wet binnen ongeveer een jaar tot stand komen en positieve resultaten opleveren, meldt de Jeugdraad Suriname donderdag in een persbericht.
Rol Jeugdraad Suriname
De Jeugdraad Suriname is een adviesorgaan voor de regering op het gebied van jeugdontwikkeling en speelt, geef hij aan, een cruciale rol in het vertegenwoordigen van de stem van jongeren in beleid en besluitvorming. Tijdens het gesprek werd benadrukt dat er stappen moeten worden gezet om bestaande kinderziektes binnen de organisatie volledig weg te werken. Ook werd het staatsbesluit dat de grondslag vormt voor de raad besproken, met het oog op mogelijke aanpassingen.
De Jeugdraad Suriname werd tijdens de ontmoeting vertegenwoordigd door voorzitter Shemar Rier, plaatsvervangend ondervoorzitter Jeremiah Pinas, Sercheenio Moeljakarta (voorzitter vaste commissie Nationale en internationale betrekkingen) en Jelani Hooghart (lid vaste commissie Onderwijs en Gezondheid).
Vanuit links: Jeremiah Pinas, Jeugdraad-voorzitter Shemar Rier, DNA-voorzitter Ashwin Ahin, Jelani Hooghart, Jennifer Vreedzaam en Sercheenio Moeljakarta. [: Jeugdraad Suriname]
- Video -Swarbrick geschorst na oproep tot sancties tegen Isr….
- PLO houdt TCT-minister pijnpunten voor..
- Vruchtbaar werkoverleg en kennismaking Korpsleiding en SPB.
- JusPol dreigt in de knel te komen door jarenlange betalings…..
- Omdat hij ook voor ons zou hebben gestreden..
- Herkansingsnormen verruimd om meer studenten de kans te gev…..
- Egyptische TikTokker start hongerstaking tegen marteling in….
- PAHO publiceert nieuwe update over Oropouche-koorts in de A….
- Jaarvergadering Rechtspraak Suriname 2025: ‘Toegankelijke r….
- Buurvrouw gooit hamer naar kinderen en bedreigt moeder..
- Belangrijkste internationale nieuws.
- Man bekent schuld in gruwelijke ontvoering: moeder doodgest….
- ‘Ik ben meer geïnteresseerd in een onmiddellijke vredesover….
- Slagingsnormen blijven ongewijzigd, herexamens vanaf 25 aug….
- Hypocrisie minister Noersalim..
- 10.000 stewardessen dreigen met staking in Canada.
- Cuba wijst Amerikaanse visumbeperkingen op medische samenwe….
- Vrouw gooit hamer en bedreigt buurvrouw en haar 2 minderjar….
- Suriname en Cuba versterken samenwerking op onderwijsgebied..
- Aangepaste uitzendingen ABC na blikseminslag..
- Belangrijke stap richting kwaliteitsborging: commissie over…..