Tekst en beeld
PARAMARIBO — “Mijn afwezigheid in het parlement afgelopen vrijdag had niets te maken met chantage. Ik ga dat nooit doen. Ik heb heel veel respect voor president Jennifer Simons. Ik moest gewoon met spoed vertrekken naar het binnenland.” Zo verklaart Abop-parlementariër Edgar Sampie tegenover de Ware Tijd doelend op zijn verzuim bij de vergadering van vrijdag waarbij acht nieuwe leden zouden worden toegelaten tot De Nationale Assemblee (DNA).
Sampie beweert dat hij om culturele redenen naar het achterland moest vertrekken. “Ik ben een man van cultuur, dus vandaar dat ik met spoed weg moest. Het was echt urgent. Ik had een afspraak om een bepaalde ritueel te doen, dat kan worden gezien in de geestelijk-culturele sfeer. Ik heb dat ook aan Ronnie Brunswijk en mijn andere partijgenoten uitgelegd.”
“Ik wil vanuit het diepste van mijn hart mijn verontschuldiging aanbieden aan de samenleving en de familie van de leden die hier waren om de toelating mee te maken”Abop-parlementariër Edgar Sampie
De parlementariër zegt dat hij donderdag, kort vóór zijn vertrek, wel heeft gemeld aan NDP-fractieleider Rabin Parmessar dat hij naar het binnenland zou vertrekken met de bedoeling om vrijdagochtend terug te keren. Echter, vanwege onvoorziene omstandigheden kon hij niet op tijd in Paramaribo zijn om de vergadering bij te wonen. “Ik wist wel dat ik nodig was, zodat de coalitie quorum kon hebben en daarom heb ik ook mijn best gedaan om vroeg in de stad te zijn, maar ik kon echt niet anders”, verklaart hij.
Volgens hem was zijn telefoon in de stad achtergebleven, waardoor hij telefonisch ook niet bereikbaar was. “Ik wil daarom vanuit het diepste van mijn hart mijn verontschuldiging aanbieden aan de samenleving en de familie van de leden die hier waren om de toelating mee te maken”, aldus Sampie.
Hoofdbestuur Abop geïnformeerd
Vanwege zijn afwezigheid had de coalitie geen quorum. De dertien VHP-parlementariërs die wel aanwezig waren, weigerden de presentie te tekenen. Ze waren namelijk ontevreden omdat volgens hen de vergadering te kort vooraf was uitgeschreven door DNA-voorzitter Ashwin Adhin. Na ruim twee uur op Sampie te hebben gewacht, werd de vergadering vrijdag afgeblazen en opnieuw uitgeschreven voor maandag.
Sampie zegt dat hij vrijdagmiddag na zijn aankomst in Paramaribo meteen contact heeft opgenomen met Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk en secretaris Marinus Bee om hen over de situatie te informeren. Hij benadrukt ook dat de VHP niet vrijuit gaat, omdat dertien leden van de fractie wel aanwezig waren om hun medewerking te verlenen. “Ten minste één van hun fractieleden kon de presentielijst tekenen om de vergadering in ‘s landsbelang door te laten gaan.”
- President Geerlings-Simons niet content met hoge prijzen en…..
- Tsunami treft Hawaï en Japan na zware aardbeving in Rusland….
- NPS maakt geen punt van governor CBvS; wil economische rust..
- Suripop ondergaat transformatie: van songfestival naar song…..
- Rovers schieten op voertuig bij gewapende straatberoving.
- Automobilist zonder rijbewijs negeert stopteken, rijdt op p….
- Ministers bezoeken gezinnen in nood: integrale hulp in voor…..
- Brandweer intensiveert maatregelen voor droge tijd..
- Tsang maakt schoonschip op OWRO met voertuigenbeleid..
- Het NARCOMILITARISME EN DE GEVOLGEN..
- Eerste Festival de Guianas in Nickerie: ‘Een samensmelting …..
- Illegale landingsbaan in Goliath-gebied vernietigd..
- Brandweer treft extra maatregelen richting droge tijd..
- UNESCO prijst Suriname voor beheer Jodensavanne, maar dring…..
- Brandweer verhoogt paraatheid: extra maatregelen in droge t….
- Eerste vrouwelijke Javanistische voorganger in Suriname ing…..
- Moeder betrapt 14-jarige zoon naakt in kamer met 5-jarige d…..
- Hellings wacht besluit Arbeidsinspectie inzake zijn ontslag…..
- Reyme: ‘Deskundigheid is in principe niet goedkoop’..
- Huur tegen dr- en rr-leden Paramaribo en Sipaliwini: ‘Plaat…..
- Tjon-A-Fat blijft voorzitter Olympisch Comité..