Met het oog op de decentralisatie van het beleid zou het wenselijk zijn dat de overheidsbegroting wordt geregionaliseerd. Ministeries zouden daarbij moeten aangeven welke projecten zij in de districten willen uitvoeren en hoeveel middelen daarvoor zijn gereserveerd. Eerder zijn al districtsplannen ingediend, inclusief begrotingen.
De ministeries moeten daaruit afleiden welke taken zij dienen uit te voeren. Projecten kunnen op twee manieren worden uitgevoerd: in autonomie of in medebewind met een ministerie. In het eerste geval bepaalt het district zelf hoe het project wordt uitgevoerd.
Dat stelde assembleelid en voormalig minister van Regionale Ontwikkeling, Stanley Betterson, in het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV. Betterson pleit ervoor dat districten de ruimte krijgen om hun eigen beleid uit te voeren. Hij vreest dat anders de lokale bevolking apathisch wordt en geen bijdrage meer wil leveren aan de ontwikkeling van hun directe omgeving.
Volgens de parlementariër is het land te uitgestrekt om alleen met zeventien ministeries overal projecten uit te voeren. De overheid heeft de ondersteuning van de lagere bestuursorganen, zoals de districtsbesturen, hard nodig. “Zij staan in contact met het volk,” aldus Betterson.
Daarnaast pleit hij voor verbetering van het onderwijs, omdat een land volgens hem alleen kan groeien als de bevolking goed is geschoold. Daarbij is het ook noodzakelijk dat de bevolking gezond is. Zonder een gezonde bevolking zal de productie nooit het gewenste niveau bereiken, stelt de volksvertegenwoordiger.
Betterson doet een oproep om ondernemerschap te stimuleren, zodat het overtollige ambtenarenapparaat kan worden teruggedrongen.
- Hellings wacht besluit Arbeidsinspectie inzake zijn ontslag…..
- Reyme: ‘Deskundigheid is in principe niet goedkoop’..
- Huur tegen dr- en rr-leden Paramaribo en Sipaliwini: ‘Plaat…..
- Tjon-A-Fat blijft voorzitter Olympisch Comité..
- Illegale landingsbaan Goliath-gebied vernietigd.
- NPS-fractie bepaalt binnenkort welke sociale projecten uitg…..
- Politiebond vraagt om nieuwe uniformen en betere werkomstan…..
- ‘Droge periode vraagt om verhoogde paraatheid’..
- Opnieuw illegale landingsbaan Goliath-gebied onklaar gemaak…..
- Hellings wendt zich tot Arbeidsinspectie na ontslag EBS-dir…..
- Kustafslag bedreigt Chileense stranden.
- Suriname Import-Export Gids digitaal verkrijgbaar..
- OM maakt illegale landingsbaan onklaar..
- Nog steeds onduidelijkheid over afvloeiing bij Newmont..
- JIT vernietigt illegale landingsbaan van 950 meter in Golia…..
- Zwijgen was goud geweest..
- 12 vrouwen exposeren hun kunsten tijdens “Inspiring Woman E…..
- Leerling in sloot geduwd na pesterijen op school: politie g…..
- ‘EBS-directeur Brunswijk weet niet met macht om te gaan…..
- Suriname Import-Export Gids nu digitaal beschikbaar.
- OM: Postpakket voor een ander? Denk twee keer na..