PARAMARIBO – Bij het districtscommissariaat Paramaribo-Noord-Oost is het afgelopen weekeinde weer ingebroken. De inbraak vond plaats in het hoofdgebouw waarbij een raam werd geforceerd. Het is de tweede poging in korte tijd en heeft geleid tot zowel politieke bezorgdheid als concrete maatregelen vanuit de overheid. Enkele weken geleden was ook al ingebroken bij het Centraal Bureau voor Burgerzaken, waar enkele honderden paspoorten werden buitgemaakt.DNA-kandidaat Joan Nibte van de A20-lijst uit haar “grote bezorgdheid” over het voorval. Ze vernam via de media van de inbraak en benadrukt dat de aanwezigheid van verkiezingsmateriaal in het getroffen gebouw ernstige vragen oproept over de beveiliging en mogelijke motieven van de daders. Volgens Nibte bevestigt deze nieuwe inbraak “opnieuw dat er onvoldoende zorgvuldigheid en beveiliging wordt betracht ten aanzien van het verkiezingsgebeuren in Suriname”.
OnacceptabelADVERTISEMENT
vindt het “onaanvaardbaar” dat er na eerdere incidenten en waarschuwingen nog steeds geen structurele verbeteringen zijn doorgevoerd, wat volgens haar het vertrouwen in de integriteit van het verkiezingsproces ernstig schaadt. Nibte doet een nadrukkelijke oproep aan politieke organisaties, autoriteiten en het volk om waakzaam te zijn en druk uit te oefenen voor onmiddellijke en effectieve veiligheidsmaatregelen, stellend dat “de democratie verliest haar betekenis wanneer het proces niet wordt beschermd”.Maatregelen
Als reactie op de inbraakpoging heeft de overheid besloten de beveiliging bij de districtscommissariaten en andere verkiezingslocaties op te voeren. Directeur van Binnenlandse Zaken, Nasier Eskak, bevestigt door districtscommissaris Ricardo Bhola op de hoogte te zijn gebracht van de inbraakpoging. Hoewel de oproepingskaarten die al bij het commissariaat zijn opgeslagen veilig waren en zich niet in het hoofdgebouw bevonden, wordt de bewaking bij het commissariaat vanaf maandag (vandaag) opgevoerd.Maandagochtend vond er een gesprek plaats met politiecommissaris Orlando Jacott, die belast is met de landelijke veiligheid rond de verkiezingen. Hierbij is afgesproken dat de politie, indien nodig met ondersteuning van het Nationaal Leger, vanaf maandagavond zichtbaar aanwezig zal zijn op alle verkiezingslocaties. De eigen bewaking van de objecten bleek onvoldoende te zijn gebleken.Eskak refereerde in dit kader ook aan de eerdere inbraak bij het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), waarbij destijds eveneens verscherpte beveiliging werd aangekondigd. De oproepingskaarten, die inmiddels naar de districtscommissariaten zijn gestuurd en veilig worden bewaard, staan gepland voor distributie op 1 mei.
- Kick-off jaarlijkse traditie ‘Huldiging Doorzetters’, met e…..
- Verklaring van A20, PRO en DOE..
- Wandelloop voor verbetering van leefbaarheid in woonwijk La…..
- Autobestuurder rijdt tegen trekker op en overlijdt in zieke…..
- Gemoederen verhit tijdens verkiezingsdebat Surinaamse polit…..
- Soerijatie Jatin gehuwd Zuidveen..
- Noodoplossing bedacht voor wateroverlast Van ‘t Hogerhuysst…..
- Latour in transitie; project Belgische studenten in uitvoer..
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing teg…..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICESO…..
- Autobestuurder overlijdt na zware botsing met trekker in Ni…..
- Mac Andrew: ‘Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel ar…..
- Rechter straft illegale mijnwerker: boete van SRD 10.000 en…..
- MET VUUR SPELEN..
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpogin…..
- Succesvolle Verkiezingsbeurs 2025 afgesloten..
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!..
- Meerdere sporters gedecoreerd rond Internationale dag van S…..
- BVSS-voorzitter bezorgd over achtergelaten vuil na Avondvie…..
- TOERISTISCHE TREKPLEISTER OF TROOSTELOZE TROEP?..
- NIET VOLWASSEN GENOEG VOOR PEILINGEN..