In mijn leven heb ik menig DNA-vergadering aangehoord. U kent het wel: lange toespraken, veel papiergeritsel en soms iemand die doet alsof hij per ongeluk op de microfoon kauwt. Maar nooit – écht nooit – heb ik een Chinees Chinees horen praten in DNA. Tot nu dus. Vier parlementsleden van Chinese komaf zitten er nu, en geen van hen is gehaald met de kiesdeler. Misschien wel met een container vol truien. Ja, zo’n “Made in Suriname-China” promotieactie.
En daar stond Rui Wang van de VHP plotseling op. Hij begon in vloeiend Chinees iets uit te leggen. Het hele parlement keek alsof ze plotseling naar een kung fu film zonder ondertiteling zaten. Stoelen kraakten, microfoons piepten, en iemand dacht dat het misschien een nieuwe begrotingscode was.
Maar o, toen hij klaar was, barstte er tamtam-lawaai los: “Wat zei hij? Wat zei hij?” Niemand begreep iets, behalve toen iemand fluisterde dat het waarschijnlijk over geld ging. Want ja, als het gaat om Chinese leningen, verstaat men opeens vlekkeloos Mandarijn. “Lenen en lenen, kameraden, daar zit de muziek.”
De stille invloed van China heeft nu ook de DNA-tafel bereikt. Een parlement waarin men niet alleen in Sranan en Nederlands kibbelt, maar nu ook in authentiek Beijing-dialect. Zelf kom ik niet verder dan “Tjauwmin, extra saus ajb.” Maar wie weet… misschien wordt de volgende begroting gepresenteerd in karaoke-stijl. Met fortune cookies voor iedereen.
- Palestina schrijft geschiedenis met Miss Universe-debuut.
- PARLEMENTAIRE DEBATTEN VAN INHOUDELIJK NAAR AANVALLEND..
- WIJNERMAN(NEN)..
- Zevenentwintig..
- Verzoening tussen nazaten van Afrikanen en inheemsen: een n…..
- Kiwanis Club beloont uitblinkers Fatimaschool met Award of ….
- Schaak aspiranten toernooi in Denksportcentrum.
- Crisisteam doneert groenten aan tehuizen: “Het gaat om dele….
- ‘Kow Gwe’ laat Theaterfestival De Parade lachen, slikken en…..
- President: binnen drie maanden besluit over toekomst SLM..
- Grootschalige schoonmaakactie in centrum Paramaribo.
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..
- Decentralisatie, economische diversificatie en belastinginn….
- 9 bromfietsen en 1 motor in beslag genomen tijdens controle….
- President Simons: ‘Sterke aanwijzingen van corruptie bij so….
- Politie onderschept 28 kilogram vermoedelijke marihuana in ….
- POLITIEK HOORT NIET THUIS IN CRUCIALE FUNCTIES..
- ‘De Javaanse Mannen’-podcast als stem van een gemeenschap d…..