De Nationale Assemblée. Foto: Dagblad Suriname
De Nationale Assemblée acht het belangrijk duidelijkheid te verschaffen over de termijn die in acht moet worden genomen bij het uitschrijven van vergaderingen en het aanvangstijdstip. Het Reglement van Orde van De Nationale Assemblée voorziet in artikel 63 uitdrukkelijk in de mogelijkheid om af te wijken van de gebruikelijke 2×24-uurs termijn van convocatie, wanneer het gaat om eenvoudige of zeer spoedeisende aangelegenheden. De openbare vergadering van vandaag, waarvoor de convocatie is verzonden, betrof uitsluitend de toelating van nieuwe leden. Dit onderwerp:
Vereist geen complexe beraadslaging of diepgaande bestudering van documenten;
Behelst geen wetsvoorstellen, rapporten of amendementen die voorafgaand overleg vergen;
Is spoedeisend, gezien het belang om de samenstelling van het parlement zo spoedig mogelijk te vervolledigen voor een ordentelijk functioneren.
Ter verduidelijking meldt De Nationale Assemblée dat de griffier, vooruitlopend op de formele convocatie, reeds op donderdag 24 juli om 10.35 uur de fractieleiders per e-mail in kennis heeft gesteld. De formele oproeping voor de vergadering is vervolgens om 16.50 uur uitgegaan. Gelet op het voorgaande valt deze situatie volledig onder de uitzonderingsgrond als vermeld in artikel 63: “eenvoudig of zeer spoedeisend.”
De leiding van De Nationale Assemblée heeft derhalve rechtmatig en in overeenstemming met het Reglement van Orde gehandeld. De verkorte termijn is een geoorloofde en noodzakelijke maatregel, genomen in het belang van continuïteit en het goed functioneren van het parlement.
Artikel 63 luidt als volgt:Onverminderd het bepaalde in artikel 64 kan een geldig besluit niet worden genomen dan tenminste 24 uren na de ronddeling der verslagen en stukken en na tenminste tweemaal 24 uren tevoren op een convocatie te zijn gesteld. Zo het onderwerp eenvoudig of zeer spoedeisend is, kan De Nationale Assemblée van die beide termijnen afwijken.
- Stephen Tsang weer terug als minister..
- Tsang heeft nog een ‘appeltje te schillen’ met de oppos…..
- Korpschef Isaacs weerspreekt beweringen Van Dijk-Silos..
- DNA-lid Sampie: ‘Mijn afwezigheid in parlement had niets te…..
- Onze president is niet ceremonieel..
- WANNEER BREKEN WE DEZE BOUWVAL..
- Scherpe kritiek op KPS: ‘Het systeem is ziek..
- Stephen Tsang beëdigd als minister OW..
- Ricardo Panka in de running voor ambassadeurspost..
- Minister Tsang: Openbaar Ministerie mag veel werk verwachte….
- Bootsman verdronken bij bootongeluk te Balingsoela; lijk ge….
- NMA: Geen goedkeuring goudverwerkingsbedrijf Commissaris We….
- Nieuw of gewoon oud?..
- Minister Misiekaba: Aandacht voor personeelstekort en geest…..
- INGEZONDEN – Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van …..
- Luchtvaartsector moet vrijdag oplossingsmodellen presentere…..
- Minister Monorath belooft ’toewijding en zorg’ bij eerste b…..
- DNA laat acht nieuwe parlementsleden toe..
- DNA verwelkomt acht nieuwe leden..
- Acht nieuwe leden toegelaten tot De Nationale Assemblee.
- Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van het Korps.