Tijdens de openbare vergadering van De Nationale Assemblée (DNA), waarin de voorzitter en vicevoorzitter van het parlement gekozen zouden worden, is kort stilgestaan bij het overlijden van drie prominente Surinaamse politici: Patricia Etnel, Edward Belfort en voormalig president Jules Wijdenbosch. Het parlement bracht een ingetogen eerbetoon aan hun bijdrage aan het land en hun jarenlange inzet als volksvertegenwoordigers.
Fungerend DNA-voorzitter Rabin Parmessar sprak namens de Assemblee zijn respect uit voor de overledenen. “In de afgelopen periode zijn drie personen met een rijke parlementaire staat van dienst ons ontvallen,” aldus Parmessar.
Edward Belfort overleed op 7 april 2025 en was tot op het moment van overlijden actief lid van DNA. Hij diende twee termijnen als lid van De Nationale Assemblée. Patricia Etnel, die op 22 juni 2025 overleed, was eveneens tot haar overlijden actief lid van DNA. Ook zij diende twee termijnen en werd bij de verkiezingen van 25 mei jongstleden opnieuw herkozen. Beide DNA-leden stonden bekend om hun uitgesprokenheid op het gebied van maatschappelijke vraagstukken.
Daarnaast werd stilgestaan bij het overlijden van voormalig president Jules Wijdenbosch, die op 30 april 2025 overleed. Wijdenbosch bekleedde gedurende vier termijnen een zetel in het parlement en was tijdens zijn loopbaan ook president, vicepresident en minister. Parmessar betuigde namens DNA zijn medeleven aan de nabestaanden, de betrokken politieke partijen en de gehele samenleving. Uit respect werd een minuut stilte in acht genomen – niet alleen voor de genoemde overledenen, maar ook voor alle andere Surinamers die het land zijn voorgegaan.
- Adhin gekozen tot parlementsvoorzitter met ruime meerderhei…..
- Ronnie Brunswijk officieel vicevoorzitter DNA..
- Ashwin Adhin gekozen tot parlementsvoorzitter..
- Brunswijk nu assembleelid; geen vp meer..
- DOE-voorzitter Alfaisie: “Alle DNA-leden moeten met nieuwe …..
- Brunswijk toegelaten als Assembleelid; geen vicepresident m…..
- Adhin en Sharman voorgedragen als kandidaat-voorzitters par…..
- Gajadien: geen bezwaar tegen toelating Brunswijk in DNA, in…..
- Verkiezing DNA-voorzitter: Adhin vs Sharman..
- Gruwelijke vondst aan rivieroever: lijk aangetroffen..
- Brunswijk: ‘Ik blijf vicepresident al heb ik eed afgelegd…..
- DNA brengt eerbetoon aan Etnel, Belfort en Wijdenbosch..
- CONSTANTE DRUK HEEFT GEVOLGEN..
- TE VEEL NATIONALE VRIJE DAGEN..
- Brunswijk: Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen..
- Verwonderd..
- Wi Sranan Dren komt met theaterevenement voor inclusiviteit..
- Brunswijk: “Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen”…..
- Simons beëdigd als assembleelid: op weg naar presidentscha…..
- Simons: Wie zich niet houdt aan akkoord, stapt eruit..
- Brunswijk: ABOP moet één van de cruciale posities krijgen..