Het kabinet van de president. Foto: gov.sr
Tijdens een spoedvergadering van de regeringsraad woensdag zijn er dringende vraagstukken behandeld en goedgekeurd, die betrekking hebben op economische stabiliteit, volksgezondheid, juridische hervormingen en culturele ontwikkeling.
Ten eerste is de aanstelling van governor Maurice Roemer verlengd met één jaar. Ook zijn acute financiële middelen beschikbaar gesteld ter preventie en bestrijding van de dengueplaag. Volgens Volksgezondheidminister Amar Ramadhin, is het van groot belang dat de regering de nodige voorbereidingen treft om de samenleving te beschermen.
De wijzigingen in de Anti-corruptiewet, voorgesteld door de Anti-corruptie Commissie, onder leiding van Carmen Rasam, zijn goedgekeurd. Na de aangebrachte aanpassingen zal de wet simultaan worden aangeboden aan de Staatsraad en De Nationale Assemblee (DNA).
Verder heeft de regering goedkeuring verleend aan voorstellen van de Commissie Grondenrechten, voor aanpassingen die in lijn zijn met nationale en internationale normen. Ook deze aangepaste wetgeving zal simultaan worden opgestuurd naar de Staatsraad en de Nationale Assemblee.
Tenslotte heeft de regering financiële middelen beschikbaar gesteld ter ondersteuning van Stichting G B’Art, Culture & Sport Empowerment en dansschool Satrangi. Deze ondersteuning stelt hen in staat deel te nemen aan de culturele uitwisseling tussen Suriname en Curaçao.
- Ramsukul wil dagelijks 40 rapporten van grondinspecteurs..
- Amerikaanse vrouw klaagt Tate-broers aan voor dwang tot sek…..
- Sombra verkoopt en signeert boek op thema-avond Schrijversg…..
- Reginia Magdelana Henriëtte Breidel (77) Amsterdam te Nede…..
- Mavis Anne Marie Lobles (71) Paramaribo 23-1-2025..
- Twee vluchten met Amerikaanse gedeporteerden naar Venezuela..
- A20 zal DNA-kandidaten met kennis, kunde en draagvlak prese…..
- Meteodienst: Kortdurende matige tot zware onweersbuien niet…..
- Column: Niet alleen de geit maar ook de kool wordt gespaard..
- Lienga: ‘SWM-water is het beste van de wereld’..
- Lancering munten en bullions: Kleine man krijgt investering…..
- Sewdien: “Voedselpakketten zijn veilig”..
- VES gaat in op uitnodiging NDP..
- Tweede ronde 9e Algemene Volks- en Woniningtelling van star…..
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS..
- Oplichting en valsheid in geschrifte leiden tot inverzekeri…..
- Israëlische minister dreigt Palestijnen met gedwongen migra…..
- Nog twee dagen voor checken persoonsgegevens..
- PAHO waarschuwt voor verhoogd risico op dengue-uitbraken..
- Nationaal en internationaal komt het vaker voor dat OM word…..
- Sticon schrikt van brief Landvreugd in kwestie gronddispuut..