Het kabinet van de president. Foto: gov.sr
Tijdens een spoedvergadering van de regeringsraad woensdag zijn er dringende vraagstukken behandeld en goedgekeurd, die betrekking hebben op economische stabiliteit, volksgezondheid, juridische hervormingen en culturele ontwikkeling.
Ten eerste is de aanstelling van governor Maurice Roemer verlengd met één jaar. Ook zijn acute financiële middelen beschikbaar gesteld ter preventie en bestrijding van de dengueplaag. Volgens Volksgezondheidminister Amar Ramadhin, is het van groot belang dat de regering de nodige voorbereidingen treft om de samenleving te beschermen.
De wijzigingen in de Anti-corruptiewet, voorgesteld door de Anti-corruptie Commissie, onder leiding van Carmen Rasam, zijn goedgekeurd. Na de aangebrachte aanpassingen zal de wet simultaan worden aangeboden aan de Staatsraad en De Nationale Assemblee (DNA).
Verder heeft de regering goedkeuring verleend aan voorstellen van de Commissie Grondenrechten, voor aanpassingen die in lijn zijn met nationale en internationale normen. Ook deze aangepaste wetgeving zal simultaan worden opgestuurd naar de Staatsraad en de Nationale Assemblee.
Tenslotte heeft de regering financiële middelen beschikbaar gesteld ter ondersteuning van Stichting G B’Art, Culture & Sport Empowerment en dansschool Satrangi. Deze ondersteuning stelt hen in staat deel te nemen aan de culturele uitwisseling tussen Suriname en Curaçao.
- Politiebericht over overleden bromfietser Martin Luther Kin…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit comfortzone stappen en me…..
- Jagesar breekt lans voor senioren en jongeren..
- Visvergunningenkwestie sleept zich voort..
- Bewolkt in de ochtend, wat regen in de middag..
- Internationale organisaties en ambassades observeren ook de…..
- Havenlaan Zuid dinsdag zes uren niet toegankelijk voor verk…..
- Drie aangehouden tijdens operatie Blitz; één verdachte ontk…..
- Nieuwe Chinese animatiefilm breekt records wereldwijd..
- Elselyn Hariëtte Angelique Fa Si Oen (109) Amsterdam 14-2-…..
- Ethel Iesmé Edwards (71) Almere 12-2-2025..
- VS vraagt Europeanen om bijdragen aan garanties voor Oekr…..
- Alice Amafo weer in haar politiek huis ABOP..
- Meteodienst: Mogelijk kortdurende, matige onweersbuien..
- Raghoebarsing bij 9e IMF-review: “Kiezen voor continuïteit …..
- Bromfietser sterft na frontale botsing..
- Verhuld verzet tegen het homohuwelijk..
- Bee: ABOP mag niet ontbreken in regering na verkiezingen..
- De vele molenstenen om Santokhi’s nek (6): De koppigheid va…..
- Ramadhin: “Verbetering gezondheidszorg vraagt om tijd, over…..
- PRESIDENT SANTOKHI (TWEEDE TERMIJN?)..