Verschillende districtscommissarissen (dc’s) uitten hun frustratie over het uitblijven van overheidssubsidies. Volgens de dc’s kunnen zij hun werkzaamheden nauwelijks uitvoeren, laat staan financiële verantwoording afleggen over middelen die nooit zijn ontvangen. Het ministerie van Financiën en Planning stelt echter dat de achterstand deels te wijten is aan de dc’s zelf.
De burgervader van Boven-Coppename, Edwin Linga, geeft aan dat zijn commissariaat sinds het tweede kwartaal van 2024 geen subsidies meer heeft ontvangen. “We vragen constant om de middelen, maar krijgen geen antwoord. We zitten krap met onze financiën en daardoor kunnen we het werk niet naar behoren uitvoeren,” zegt Linga. Hij benadrukt dat verantwoording afleggen onmogelijk is zonder ontvangen subsidies.
“Mijn districtsadministrateur heeft wél verslag uitgebracht over de middelen die in de eerste twee kwartalen van 2024 zijn overgemaakt. Maar voor de rest? Er is niets overgemaakt, dus hoe moeten we dat verantwoorden?”
Volgens Linga is het ministerie van Financiën en Planning niet transparant over het niet nakomen van betalingsverplichtingen. “Niemand durft toe te geven dat ze tekortschieten. Ik kan geen verantwoording afleggen over iets dat ik niet heb gekregen,” benadrukt hij. Ook de andere zeven bestuursressorten zouden sinds vorig jaar geen subsidies meer hebben ontvangen.
Mohamedsafiek Radjab, dc van Commewijne, deelt Linga’s bezorgdheid en stelt dat de situatie onhoudbaar wordt. “Mijn district is volledig up-to-date met de administratie. Mijn districtsadministrateur helpt zelfs andere dc’s bij het indienen van stukken, en toch heb ik niets ontvangen. Het klopt gewoon niet,” zegt Radjab.
Directeur Radj Parohi van het ministerie van Financiën en Planning stelt echter dat de dc’s zelf tekortschieten in hun verantwoording. “Uit rapportages van onze afdeling Subsidie Financiën blijkt dat de dc’s hun documenten te laat of helemaal niet hebben ingediend,” aldus Parohi.
Hij voegt toe dat de Staatsbegroting 2024 op 16 december werd afgesloten en dat subsidies voor 2025 pas kunnen worden uitgekeerd nadat alle vereiste documenten via het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS) zijn ontvangen.
- Minister Sewdien niet helemaal tevreden over bereikte doele…..
- Ambtenaren krijgen vrij van dienst om campagne te voeren..
- Wetenschappers voorspellen grote aardbeving in Chili..
- Workshop gehouden gericht op de transformatie van de Werkgr…..
- Caricom-initiatief voedselveiligheid uitgebreid en verlengd…..
- Arbeidsinspectie krijgt schenking voor verbetering werkzaam…..
- Acteur Gene Hackman (95) en zijn vrouw (63) thuis dood aang…..
- 18-jarige veroordeeld tot 4 jaar cel voor verkrachting 11-j…..
- GRONDENRECHTEN CONCESSIERECHTEN EN EERLIJKHEID..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur wil banden versterken..
- Nationale Milieu Autoriteit komt met richtlijnen voor Gold …..
- Begin viering 75 jaar AMS met wandel- en trimloop..
- VN waarschuwt voor toename van ‘extreme wreedheidR…..
- President ontvangt nieuwe Braziliaanse ambassadeur..
- Costi Santarosa nieuwe Braziliaanse ambassadeur in Suriname..
- Gajadien vindt grondenrechtenproblematiek ingewikkeld..
- Voedselveiligheidsinitiatief uitgebreid, verlengd tot 2030..
- Regering heeft meer ruimte nodig voor behandeling Grondenre…..
- Man opgesloten na doodsbedreiging..
- Vandaag minder bewolking, maar zon..
- Radio- en televisie eigenaren kampen met grote uitdagingen..