Verschillende districtscommissarissen (dc’s) uitten hun frustratie over het uitblijven van overheidssubsidies. Volgens de dc’s kunnen zij hun werkzaamheden nauwelijks uitvoeren, laat staan financiële verantwoording afleggen over middelen die nooit zijn ontvangen. Het ministerie van Financiën en Planning stelt echter dat de achterstand deels te wijten is aan de dc’s zelf.
De burgervader van Boven-Coppename, Edwin Linga, geeft aan dat zijn commissariaat sinds het tweede kwartaal van 2024 geen subsidies meer heeft ontvangen. “We vragen constant om de middelen, maar krijgen geen antwoord. We zitten krap met onze financiën en daardoor kunnen we het werk niet naar behoren uitvoeren,” zegt Linga. Hij benadrukt dat verantwoording afleggen onmogelijk is zonder ontvangen subsidies.
“Mijn districtsadministrateur heeft wél verslag uitgebracht over de middelen die in de eerste twee kwartalen van 2024 zijn overgemaakt. Maar voor de rest? Er is niets overgemaakt, dus hoe moeten we dat verantwoorden?”
Volgens Linga is het ministerie van Financiën en Planning niet transparant over het niet nakomen van betalingsverplichtingen. “Niemand durft toe te geven dat ze tekortschieten. Ik kan geen verantwoording afleggen over iets dat ik niet heb gekregen,” benadrukt hij. Ook de andere zeven bestuursressorten zouden sinds vorig jaar geen subsidies meer hebben ontvangen.
Mohamedsafiek Radjab, dc van Commewijne, deelt Linga’s bezorgdheid en stelt dat de situatie onhoudbaar wordt. “Mijn district is volledig up-to-date met de administratie. Mijn districtsadministrateur helpt zelfs andere dc’s bij het indienen van stukken, en toch heb ik niets ontvangen. Het klopt gewoon niet,” zegt Radjab.
Directeur Radj Parohi van het ministerie van Financiën en Planning stelt echter dat de dc’s zelf tekortschieten in hun verantwoording. “Uit rapportages van onze afdeling Subsidie Financiën blijkt dat de dc’s hun documenten te laat of helemaal niet hebben ingediend,” aldus Parohi.
Hij voegt toe dat de Staatsbegroting 2024 op 16 december werd afgesloten en dat subsidies voor 2025 pas kunnen worden uitgekeerd nadat alle vereiste documenten via het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS) zijn ontvangen.
- ‘Boedelgronden worden niet onteigend met inwerking treding …..
- Onafhankelijk Kiesbureau weer compleet..
- Verhoging Algemene Oudedagsvoorziening (AOV) een ‘valstri…..
- Gitaar virtuoos Harold Biervliet heengegaan..
- Overleg tussen Pool en minister Ramadhin over achterstallig…..
- Wongsodikromo en Kasanmoesdiran districtscommissarissen Sar…..
- Medewerkers Esther Stichting leggen het werk neer: zorgsitu…..
- Buste van Trefossa Teruggevonden..
- Buste van Trefossa beschadigd teruggevonden..
- Fit Gap Analyse training door NVWA op het directoraat Veete…..
- A-nationalistisch en hypocrisie..
- Telefoongesprek tussen Trump en Poetin duurt meer dan twee …..
- Verdachten van diefstal aangehouden na achtervolging..
- UNICEF en overheid lanceren nationaal beleid op vroege ontw…..
- Soekir Sabiran..
- Andre Dhawtal..
- President Santokhi: VHP is de beste keuze en de enige optie..
- Districtscommissarissen luiden noodklok: “Geen subsidie, ge…..
- Man aangehouden voor drogeren ex-collega..
- Nieuwe districtscommissarissen voor Saramacca en Coronie..
- Plantageboedels..