Mohamedsafiek Radjab, de districtscommissaris (dc) van Commewijne, is het zat om steeds te moeten bedelen om financiële middelen voor werkzaamheden in zijn district. “We moeten om financiën smeken om ons werk te kunnen doen,” zegt de burgervader in gesprek met Suriname suriname.
Volgens hem heeft het ministerie van Financiën en Planning de middelen voor het derde en vierde kwartaal van het afgelopen jaar nog niet overgemaakt. Per kwartaal ontvangt het commissariaat SRD 250.000. De dc beweert dat wanneer het geld wél wordt overgemaakt, het direct opgaat aan het aflossen van schulden.
Hij legt uit dat er dringend onderdelen voor een brushcutter moeten worden aangeschaft, dat de berm van Nieuw-Amsterdam onderhouden moet worden, sluisdeuren vervangen moeten worden en dat brugplanken vernieuwd moeten worden. Ook moet uit deze middelen kantoorbenodigdheden worden gekocht, maar het budget schiet tekort.
“Ik kan op deze manier niet op de overheid rekenen,” stelt Radjab. Hierdoor kunnen er geen projecten worden uitgevoerd in het district. “Ik doe vaak een beroep op ondernemers in het district als er spoedgevallen zijn die opgelost moeten worden, maar verder hebben we niets,” voegt hij toe.
Ook hekelt hij de bureaucratie rondom geldbedragen voor jubilerende echtparen. “De enveloppen die mensen bij een gouden huwelijk krijgen, bevatten slechts SRD 500. Bovendien is er een lange ambtelijke procedure aan gekoppeld. Voordat dat bedrag vrijkomt, moet er eerst een aanvraag worden ingediend bij Binnenlandse Zaken (Biza), waarna er een beschikking wordt opgemaakt. Dat proces duurt maanden,” aldus de dc.
Decentralisatie moet op de schopRadjab vindt dat de bureaucratie binnen de overheid dringend moet worden geëvalueerd en gekoppeld aan een efficiënter systeem. “Er wordt gesproken over decentralisatie van de commissariaten, maar ik merk daar niets van,” zegt hij.
Hij wijst erop dat alle inkomsten die via het commissariaat binnenkomen – zoals verkeersboetes, belastinggelden en kwitantiekosten van evenementen – rechtstreeks naar Paramaribo gaan. “Er blijft niets achter in het district om iets terug te doen voor de gemeenschap. Hoe kun je dan spreken van decentralisatie, terwijl alles nog steeds vanuit Paramaribo wordt geregeld?” vraagt de burgervader zich af.
- ‘Frank Essed was een edel mens’..
- VLS vist in vijver van de VHP..
- SPA en DRS werken samen met NPS voor een beter Suriname..
- Inaugurele speech Ramdin in OAS: Regionale eenheid vergrote…..
- Man schiet op twee personen in Nickerie en wordt weken late…..
- Man betrapt bij poging om drugs cellenhuis in te smokkelen …..
- India Versterkt Grensverdediging met Swathi-radars..
- President bezoekt Al-Ichsaan in Commewijne..
- ‘Houtsmokkelaars krijgen door staking nu vrij spel’..
- Bendepai-contest voor behoud Saamaka cultuur..
- Fort Nieuw-Amsterdam brengt Anton de Kom ‘thuis’ met nieuwe…..
- Politiekapel geeft extra tintje tijdens voorleesdag te O.S.…..
- Reyme: ‘Geen enkel ander land Suriname zal komen redden…..
- Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra..
- Bemanning RSS Barracuda getraind..
- Bond SBB legt werk neer na uitblijven CAO onderhandelingen..
- Surinaamse gebruikers melden storing X ook..
- Atompai op 8ste plek op NPS kandidatenlijst: “deze positie …..
- $ 3.8 miljoen investering in dagbehandelunits en medisch ap…..
- Verkiezing Ramdin als secretaris-generaal OAS ‘bitterzoet…..
- President Santokhi schenkt boot aan Kroonenburg voor betere…..