NIEUW-NICKERIE — In district Nickerie zijn donderdag haast vijfhonderd schooltassen verdeeld onder leerlingen van verschillende scholen. Hoewel in een eerder bericht de stichting Vrienden van Suriname had aangegeven dat de schooltassen voor kinderen waren die dit jaar voor het eerst naar de basisschool gaan, zijn ook oudere leerlingen in Nickerie in aanmerking gekomen.
In verband met vijftig jaar staatkundige onafhankelijkheid van Suriname heeft de stichting drieduizend rugtassen gevuld met onder meer schriften, pennen, potloden en een drinkbeker. Nadat deze vanuit Nederland werden verscheept naar Suriname, zorgde Sew Soekhlal voor de distributie.
“De blijdschap op de gezichten van de kinderen was onbeschrijfelijk en toont aan hoe groot de impact van een ogenschijnlijk klein gebaar kan zijn”Dc Senrita Gobardhan
In Nickerie werden de eerste vijfhonderd tassen overhandigd door Soekhlal en districtscommissaris Senrita Gobardhan. In haar bedankbrief aan stichting Vrienden van Suriname schreef de burgermoeder dat dit “warme gebaar” van de stichting niet alleen heeft gezorgd voor praktische ondersteuning, maar de kinderen ook een gevoel van waardering en motivatie heeft gegeven. “De blijdschap op de gezichten van de kinderen was onbeschrijfelijk en toont aan hoe groot de impact van een ogenschijnlijk klein gebaar kan zijn”, aldus Gobardhan.
Leerlingen van de openbare scholen Bacovendam, Delhiweg, Hamptoncourtpolder 1 en 2, Klein Henarpolder, Groot Henarpolder, SH Kisoensingh, R Laigsingh, Long May, Nieuw-Nickerie 1, 2, 3 en 4, Paradise, Van Pettenpolder, S Rambaran Mishre, Skroetjieweg, Wageningen 1, 2 en 3, Zeedijk, Sint Alfonsusschool, Sint Claraschool, AG Spangenbergschool en Sint Theodorusschool kwamen in aanmerking voor een rugtas.
Gobhardan vervolgde door aan te geven dat dankzij de inzet en betrokkenheid van de stichting tientallen kinderen nu een betere start van het nieuwe schooljaar hebben. “Wij waarderen het enorm dat u, ondanks de afstand, de ontwikkeling van onze jeugd in Nickerie een warm hart toedraagt. Wij hopen dat deze samenwerking een inspiratie mag zijn voor velen en kijken uit naar toekomstige gezamenlijke initiatieven ten bate van onze gemeenschap.”
Will van Rhee, voorzitter van stichting Vrienden van Suriname, laat weten dat de komende weken ook de scholen in andere districten en in Paramaribo zullen worden voorzien van schooltassen. De stichting kon dit project verwezenlijken door donaties van de stichting Hero, firma van Helden Tiel, firma Reinders uit Oisterwijk en de stichting ’t Arm Kinderhuys/het Arme Weeshuys der Kercken van Breda.
Stralende leerlingen van OS 2 Nieuw-Nickerie met hun rugtassen.
- Michael Marengo toegelaten tot De Nationale Assemblee..
- Misiekaba bespreekt uitdagingen met bloedbank Surinaams Rod…..
- Directeur en onderdirecteur OWRO op non-actief wegens onreg…..
- Veroordeelde in brandstichtingszaak Vaco vindt dat hij onte…..
- Vicepresident Rusland kiest voor nauwe afstemming met presi…..
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen, wij zijn u niet vergeten…..
- Schuld AZP bij Bloedbank SRD 5,5 miljoen..
- MAS en partners stimuleren jongeren tot excellentie..
- Politiek heeft te veel bemoeienis met de luchtvaartsector..
- Minister Misiekaba ontvangt directieteam RGD..
- Verdachte gekwalificeerde diefstal gearresteerd..
- ICAO informeert president Simons over assistentie aan CASAS..
- MAS huldigt bestgeslaagden Marowijne..
- Carifesta XV-delegatie sterk teruggebracht..
- Suriname gereed voor CARIFESTA XV in Barbados..
- KOEK VERDELEN..
- Colombiaanse presidentskandidaat twee maanden na aanslag ov…..
- Dankwoord aan dhr Bryan Isaacs..
- Shariarechtbank Indonesië veroordeelt twee mannen tot stoks…..
- Harriëtte Hermina Zorgvol – de Getrouwe (96) Amsterda…..
- (Pienke) Edmé Johanna Schubert (73) Den Haag 8-8-2025..