Het Directoraat Volkscommunicatie (DVC) van het Kabinet van de Viceresident kent sinds 18 augustus een nieuwe leiding. Na overleg op het Kabinet van de Vicepresident is Humphrey Dundas per die datum ontlast uit zijn functie als directeur. Zijn taken zijn overgenomen door Danique van Varsseveld.
Vicepresident Gregory Rusland bevestigde dit besluit woensdag, voorafgaand aan de wekelijkse Ministerraad vergadering. Rusland verklaarde dat het besluit in goed overleg is genomen en dat Dundas niet volledig uit beeld verdwijnt. Hij zal de komende periode functioneren als adviseur van de vicepresident. “We hebben een goed gesprek gehad”, aldus Rusland, die benadrukte dat de aanpassing past binnen de bredere reeks personele wijzigingen die de nieuwe regering doorvoert op zogenoemde ‘gevoelige posten’.
Politieke traditie van verschuivingen
Suriname kent een lange traditie van personele mutaties bij de start van een nieuwe regeerperiode. Nieuwe regeringen plaatsen vaak vertrouwelingen of specialisten van eigen signatuur op sleutelposities, variërend van ministeries en staatsbedrijven tot communicatie-instanties en veiligheidsdiensten.
Dit fenomeen is niet nieuw en wordt gezien als een manier om beleid en uitvoering dichter bij de politieke lijn te brengen. Zo werd in 2020, bij het aantreden van de regering-Santokhi/Brunswijk, de toenmalige korpschef van politie, Roberto Prade, vervangen en later opgevolgd door Bryan Isaacs. Ook werden binnen de communicatieketen van het Kabinet van de President en ministeries verschillende woordvoerders en directeuren vervangen. In 2010, bij het aantreden van de regering-Bouterse/Ameerali, werden eveneens talrijke topambtenaren en directeuren gewisseld, onder wie leidinggevenden bij de Staatsolie en de Centrale Bank.
Gevoeligheid van posten
Met name functies bij veiligheidsdiensten, de centrale communicatie-instanties van de overheid en de leiding van grote staatsbedrijven worden als politiek gevoelig aangemerkt. De invulling daarvan bepaalt niet alleen de richting van beleid, maar ook de beeldvorming en het draagvlak in de samenleving.
In de afgelopen jaren was er regelmatig discussie in De Nationale Assemblee en de publieke opinie over het al dan niet wenselijke karakter van deze personele wisselingen. Voorstanders benadrukken dat een nieuwe regering recht heeft op een eigen team, terwijl critici waarschuwen voor verlies van continuïteit en het gevaar van politieke benoemingen boven meritocratie.
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..