PARAMARIBO — De directie van Staatsolie – Agnes Moensi-Sokowikromo (Financieel directeur), Rekha Bissumbhar (directeur Upstream), Eddy Fränkel (directeur Downstream & Power), Frits Wolters (VP Offshore) en Kenneth Raghosing (plaatsvervangend directeur Financiën) – heeft dinsdag een ontmoeting gehad met president Jennifer Geerlings-Simons. Daarbij werd er een uitgebreide update gegeven aan het staatshoofd over de huidige stand van zaken binnen het staatsbedrijf, meldt de Communicatiedienst Suriname (CDS) in een persbericht.
Tijdens de presentatie werden diverse onderwerpen besproken. Zo kwamen de voortgang van offshore- en onshoreboringen, de ontwikkeling van bestaande olievelden, het dividendbeleid en de status van het Spaar-en Stabilisatiefonds aan de orde.
“Als de olievoorraad opraakt, moeten we samen kijken naar alternatieve energiebronnen en de rol die Staatsolie daarin kan vervullen”Minister Patrick Brunings
Verder werd er kort stilgestaan bij duurzame energieprojecten, waaronder een lopend zonne-energieproject. “Er is nog niet gesproken over het langetermijnplaatje voor een groen Suriname”, hield minister Patrick Brunings van Olie, Gas en Milieu CDS na afloop voor. “Maar dat gesprek gaat zeker nog komen, want op een gegeven moment, als de olievoorraad opraakt, moeten we samen kijken naar alternatieve energiebronnen en de rol die Staatsolie daarin kan vervullen.”
Volgens hem is er dinsdag ook gesproken over strategische thema’s, zoals de financiële positie van de staat, dividenduitkeringen en toekomstige samenwerking op het gebied van energieontwikkeling. Behalve Brunings waren aanwezig vicepresident Gregory Rusland en de ministers Adelien Wijnerman (Financiën en Planning) en David Abiamofo (Natuurlijke Hulpbronnen.
President Jennifer Geerlings-Simons (hoofd van de tafel), vicepresident Gregory Rusland en de ministers Patrick Brunings, David Abiamofo en Adelien Wijnerman hadden dinsdag een kennismakingsontmoeting met de top van Staatsolie. [: kabinet van de president]
- Oplichter vermomde zich als politieagent: celstraf voor ‘ag…..
- Directie EBS voert overleg met president..
- Zuid-Afrika start unieke anti-stroperijcampagne.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1861: ’s Werelds eerste weer…..
- Nieuw-Zeeland maakt verbod op olie- en gaswinning ongedaan..
- Oostenrijkse EU-ambassadeur biedt ontslag aan na geruchten …..
- India krijgt historische Piprahwa-edelstenen terug na is te…..
- Suriname bereidt zich voor om postdiensten en e-commercemog…..
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..
- Ashanti en Nelly vieren eerste verjaardag van baby KK met a…..
- Backstreet Boys: Een iconische carrière van 30 jaar..
- Sidharth Malhotra en Janhvi Kapoor’s ‘Param Sundari’ krijgt…..
- Karan Johar stopt met regisseren actiefilm, Raj Mehta neemt…..
- SuriPop slaat nieuwe weg in..
- Economische stabiliteit of totale misleiding.
- VIDS wenst aandacht voor grondenrechten op Dag der Inheemse…..
- Noble kiest Surinaamse Blue Water voor logistiek contract i…..
- Vids vraagt aandacht voor grondenrechten inheemse volken op…..
- Carbon-creditmarkt moet binnen zes maanden inkomsten opleve…..
- Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na ontslag door EBS-di…..
- Augustus begint zonnig.