De onderhandelingen over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst (cao) tussen de directie van Newmont Suriname en de Newmont Werknemersorganisatie (NWO) zijn vastgelopen. Volgens NWO-voorzitter Joël Panka is de directie het oneens met de looneis van de vakbond en heeft daarom besloten de kwestie voor te leggen aan de Bemiddelingsraad voor geheel Suriname.
“De onderhandelingen lopen al enkele maanden en zijn nu op een kritiek punt beland,” zegt Panka in gesprek met Suriname suriname. “De directie heeft aangegeven het oneens te zijn met onze looneis van 25 procent en heeft daarop het initiatief genomen om het geschil aan de Bemiddelingsraad voor te leggen. Dat is hun goed recht.”
Volgens de vakbondsleider is de NWO niet van slag door de stap van de werkgever. “Wij zijn niet in paniek. De afgelopen periode hebben we voor het personeel concrete resultaten geboekt, en niet zomaar resultaten, maar resultaten die niet eerder in Suriname zijn gerealiseerd. De cao ligt nu bij de Bemiddelingsraad, en we wachten af.”
Onvrede onder personeelWerknemers van Newmont laten weten teleurgesteld te zijn in het optreden van de directie. “Tijdens de financiële besprekingen stond Newmont ineens op en kondigde aan naar de Bemiddelingsraad te stappen. Dat heeft kwaad bloed gezet,” aldus een medewerker.
Daarnaast zijn de werknemers niet te spreken over het voorstel van Newmont om met een eigen cao te komen. “Dat accepteren wij niet,” stellen verschillende personeelsleden. “Je zit midden in cao-onderhandelingen en dan komt het bedrijf ineens met een voorstel voor afvloeiing van personeel. Dat is respectloos.”
Werknemers benadrukken dat ze hard werken voor het bedrijf en vinden het betreurenswaardig dat Newmont op deze manier met hun belangen omspringt. “We voelen ons in de steek gelaten.”
Geen verdere toelichting van vakbondPanka laat weten dat de vakbond op dit moment geen verdere uitspraken zal doen, uit respect voor het proces bij de Bemiddelingsraad. “We wachten op het verloop van de bemiddeling en zullen daarna opnieuw onze positie kenbaar maken.”
Het is nog onduidelijk wanneer de Bemiddelingsraad een uitspraak zal doen over het conflict.
- Suriname mist een breed gedragen plan in verband met 2028..
- Actie personeel Medische Zending duurt voort..
- NAVO-chef Rutte verdedigt Amerikaanse aanvallen op Iran, te…..
- AWJ en veiligheidsbonden bezegelen akkoord belastingverrui…..
- Duitsland zwijgt over Gaza terwijl kinderen verhongeren, en…..
- Column: Wordt de bedrieger bedrogen?..
- ABOP-structuren boos op Brunswijk..
- Nieuwe coalitie tekent regeerakkoord zonder Abop..
- BESCHOUWING — Dilemma nieuwe regering: Kiezen voor China of…..
- MAS-directeur Amafo: “We investeren in mensen om mee te doe…..
- GROENE LEEUWIN VINDT VROEGE RUST..
- Partijen perplex: Brunswijk plaatst handtekening regeerakko…..
- Navo-top in Den Haag overschaduwd door Amerikaanse aanval o…..
- Dasai klaar voor parlementaire werkzaamheden..
- 5 partijen tekenen regeerakkoord; ABOP nog niet..
- Javaans Nieuwjaar geen vrije dag..
- Regeerakkoord ondertekend door 5 partijen; ABOP nog niet zo…..
- BIZA bevestigt: Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag..
- Javaans Nieuwjaar donderdag 26 juni geen nationale vrije da…..
- Aan Ursula von der Leyen – Wij schrijven u vanuit de ruïnes…..
- Trump: Israël en Iran eens over volledige wapenstilstand..