Het onderhoud van scholen van de Evangelische Broedergemeente Suriname (EBGS) blijft een grote uitdaging, zegt directeur Sandra Panka-Bijlhout. “Wij zijn op verschillende fronten bezig en dat zal voorlopig zo blijven. We kijken naar de meest urgente zaken,” stelt de directeur.
Volgens Panka-Bijlhout zijn er met het bestuur gesprekken gevoerd over mogelijke aanpakken, en in de vakantie zal worden gekeken naar wat haalbaar is. De EBGS telt landelijk 64 scholen.
Schoolleiders beweren dat er al jaren sprake is van achterstallig onderhoud, niet alleen bij de schoolgebouwen, maar ook bij de onderwijzerswoningen. Zo vertelt Richano Jabini, schoolleider van de Johannes Arabischool te Nieuw-Aurora, dat zijn school dringend aan renovatie toe is.
De school heeft drie onderwijzerswoningen, maar die zijn al jaren niet meer onderhouden en daardoor onbruikbaar. Het gevolg hiervan is dat personeel moet uitwijken naar huurwoningen. Het schoolgebouw ziet er verschrikkelijk uit en één van de lokalen kan elk moment instorten. Het management is hiervan op de hoogte, zegt Jabini.
Ook Melithsa Atomang, schoolleider van de Prinses Beatrixschool te Stoelmanseiland, bevestigt de slechte staat van de gebouwen. “Jaar in jaar uit volgen kinderen les in lokalen waarvan het plafond in delen naar beneden valt. Ondanks dat dit al vaker is aangekaart, is er niets veranderd. We hopen dat er in de vakantie eindelijk iets gebeurt, want de situatie is niet gepast en zeker niet kindvriendelijk.”
- Ontvlucht trio cellenhuis Santodorp zat vast wegens diefsta…..
- Eén van de vier ontvluchtte arrestanten weer aangehouden..
- TRANSITIE SLORDIGHEDEN EN ONTHULLINGEN..
- Opsporing militair Beeldsnijder..
- Ozzy Osbourne overleden aan hartstilstand..
- China bouwt onderzeese datacenters voor AI-revolutie.
- Louise Elisabeth Allen (86) Amsterdam 2-8-2025..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over verkeersongev…..
- Hoofdinspecteur en onderinspecteur politie opgesloten op ve…..
- Adhin: “Nog geen duidelijkheid over beëdiging Santokhi als …..
- Rudi Carl Kross..
- Gerda Helen Sandaal weduwe van Rudolph E. Biervliet..
- Alvin Nathaniël Praag..
- President Geerlings-Simons: ‘We beginnen aan een noodzakeli…..
- Ramautarsing: kracht economie bepaalt de koers..
- Groot aantal ambassadeurs reeds teruggeroepen..
- Nederlandse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking …..
- Bronto Somohardjo vooralsnog niet opgeroepen door de politi…..
- Twee politieambtenaren in verzekering gesteld en één buiten….
- Jong talent bouwt slimme oplossingen op finale HackOmation …..
- Internationale waarnemers waarschuwen: ‘Alle ogen gericht …..