Het onderhoud van scholen van de Evangelische Broedergemeente Suriname (EBGS) blijft een grote uitdaging, zegt directeur Sandra Panka-Bijlhout. “Wij zijn op verschillende fronten bezig en dat zal voorlopig zo blijven. We kijken naar de meest urgente zaken,” stelt de directeur.
Volgens Panka-Bijlhout zijn er met het bestuur gesprekken gevoerd over mogelijke aanpakken, en in de vakantie zal worden gekeken naar wat haalbaar is. De EBGS telt landelijk 64 scholen.
Schoolleiders beweren dat er al jaren sprake is van achterstallig onderhoud, niet alleen bij de schoolgebouwen, maar ook bij de onderwijzerswoningen. Zo vertelt Richano Jabini, schoolleider van de Johannes Arabischool te Nieuw-Aurora, dat zijn school dringend aan renovatie toe is.
De school heeft drie onderwijzerswoningen, maar die zijn al jaren niet meer onderhouden en daardoor onbruikbaar. Het gevolg hiervan is dat personeel moet uitwijken naar huurwoningen. Het schoolgebouw ziet er verschrikkelijk uit en één van de lokalen kan elk moment instorten. Het management is hiervan op de hoogte, zegt Jabini.
Ook Melithsa Atomang, schoolleider van de Prinses Beatrixschool te Stoelmanseiland, bevestigt de slechte staat van de gebouwen. “Jaar in jaar uit volgen kinderen les in lokalen waarvan het plafond in delen naar beneden valt. Ondanks dat dit al vaker is aangekaart, is er niets veranderd. We hopen dat er in de vakantie eindelijk iets gebeurt, want de situatie is niet gepast en zeker niet kindvriendelijk.”
- Madonna viert haar 67e verjaardag in Siena met vriend Akeem….
- Nieuw Beatles-album met onbekende demo’s dit najaar.
- GBB-minister voert overleg met Dick Lock over Brownsberg..
- Huidige leiding RGWO uit twijfels over geloofwaardigheid At…..
- Tribute to Tina Turner in Theater Thalia: ‘Energieke show m…..
- Leger Niger verklaart leider Boko Haram te hebben gedood .
- Kokosolie wordt luxeproduct: prijzen in twee jaar bijna ver….
- Italiaanse Facebook sluit groep waarin stiekeme foto’s van ….
- India test kernraket een week voor premier Modi’s bezoek aa….
- Santokhi wordt na reces toegelaten tot parlement..
- PKSS schenkt prostaat-biopsienaalden aan AZP.
- Ministerie van Onderwijs stelt alles in het werk zodat nieu….
- Prijzen zaterdag 23 augustus 2025.
- Dagblad Suriname, zaterdag 23 augustus 2025.
- Monorath: ‘Veel onduidelijkheid over dienstvoertuigen Justi…..
- Vp Rusland: ‘Geen excessen toestaan die druk leggen op fina…..
- Radio Boskopu ligt stil: herstel vraagt technische en organ…..
- Milton Kensmil geen politieambtenaar meer..
- Staatsieportret president Simons binnenkort in overheidskan…..
- Ramsaran: ‘Spijkers met koppen slaan wegens de schaarse mid…..
- Bonden zorgsector vestigen hoop op minister Misiekaba voor …..