Michel Amafo, directeur van de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS), stelt tegenover Suriname suriname dat er voldoende belangstelling is om de maritieme school voort te zetten en uit te breiden. Volgens hem moet de samenleving zich meer bewust worden van de kansen in de technische sector en ouders worden aangemoedigd om hun kinderen te stimuleren voor technische beroepen te kiezen.
De campus van de Caribbean Maritime University moet volgens Amafo een begrip worden onder jongeren die een carrière ambiëren in de olie- en gasindustrie. Tijdens de eerste open dag bleek er zeker interesse vanuit de jeugd. Later dit jaar wordt opnieuw een open dag georganiseerd om meer jongeren te bereiken.
Er zijn volgens Amafo ruime mogelijkheden binnen de maritieme sector. TotalEnergies heeft bijvoorbeeld aangegeven dat er in de toekomst meer dan 6000 banen beschikbaar zullen komen. Ook de MAS is op zoek naar mensen die op boten willen werken.
“Het is geen baan van zeven tot drie, maar het wordt wel heel goed betaald,” benadrukt Amafo. Hij spoort Surinamers aan om deze kansen te grijpen en niet later te klagen over gebrek aan werk.
Sinds enkele jaren reiken TotalEnergies, Baitali Group en MAS samen de Maritime Excellence Award uit. Deze prijs is bedoeld om jongeren in verschillende districten te waarderen en te motiveren. Tegelijkertijd worden gemeenschappen geïnformeerd over de ontwikkelingen en kansen binnen de olie- en gasindustrie. Er worden ook vakantiejobs aangeboden aan jongeren.
Amafo roept de samenleving op zich aan te sluiten bij de MAS en actief deel te nemen aan de groei en ontwikkeling van de maritieme sector.
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals…..
- Slapende man in Wanica ruw wakker geslagen en beroofd..
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..