Michel Amafo, directeur van de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS), stelt tegenover Suriname suriname dat er voldoende belangstelling is om de maritieme school voort te zetten en uit te breiden. Volgens hem moet de samenleving zich meer bewust worden van de kansen in de technische sector en ouders worden aangemoedigd om hun kinderen te stimuleren voor technische beroepen te kiezen.
De campus van de Caribbean Maritime University moet volgens Amafo een begrip worden onder jongeren die een carrière ambiëren in de olie- en gasindustrie. Tijdens de eerste open dag bleek er zeker interesse vanuit de jeugd. Later dit jaar wordt opnieuw een open dag georganiseerd om meer jongeren te bereiken.
Er zijn volgens Amafo ruime mogelijkheden binnen de maritieme sector. TotalEnergies heeft bijvoorbeeld aangegeven dat er in de toekomst meer dan 6000 banen beschikbaar zullen komen. Ook de MAS is op zoek naar mensen die op boten willen werken.
“Het is geen baan van zeven tot drie, maar het wordt wel heel goed betaald,” benadrukt Amafo. Hij spoort Surinamers aan om deze kansen te grijpen en niet later te klagen over gebrek aan werk.
Sinds enkele jaren reiken TotalEnergies, Baitali Group en MAS samen de Maritime Excellence Award uit. Deze prijs is bedoeld om jongeren in verschillende districten te waarderen en te motiveren. Tegelijkertijd worden gemeenschappen geïnformeerd over de ontwikkelingen en kansen binnen de olie- en gasindustrie. Er worden ook vakantiejobs aangeboden aan jongeren.
Amafo roept de samenleving op zich aan te sluiten bij de MAS en actief deel te nemen aan de groei en ontwikkeling van de maritieme sector.
- RVM besloot dat Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag …..
- Putin veroordeelt Amerikaanse aanval op Iran..
- Verpaupering ‘Sosis’..
- Geestelijk verwarde bewoner steekt eigen woning in brand..
- Suriname slaagt er niet in om te stunten en is uitgeschakel…..
- Dief slaat toe op recreatieoord, ontvreemdt sieraden..
- Inbraak bij STVS zorgt voor ravage, maar geen buit meegenom…..
- Voormalig Democratisch adviseur: “Afzetting Trump na aanval…..
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied..
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Man overlijdt bij ongeval met ATV in het Nassaugebied..
- Twee verdachten aangehouden voor een beroving te Santigron..
- Weg naar Atjoni verandert in steeds grotere goudmijn..
- OKB: “Bestanden CBB moeten dringend opgeschoond worden vóór…..
- Suriname heeft na 15 jaar de kans om onbevlekte leiders in …..
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties le…..
- Fête de la Musique: Jong talent streelt de harten van het p…..
- Minister Nurmohamed: “Werkzaamheden aan Weg naar Zee en Bra…..
- Sewcharan staat niet te wachten op een VVV..
- ABOP rouwt om overlijden Patricia Etnel: “Een ware dochter …..
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwja…..