Michel Amafo, directeur van de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS), stelt tegenover Suriname suriname dat er voldoende belangstelling is om de maritieme school voort te zetten en uit te breiden. Volgens hem moet de samenleving zich meer bewust worden van de kansen in de technische sector en ouders worden aangemoedigd om hun kinderen te stimuleren voor technische beroepen te kiezen.
De campus van de Caribbean Maritime University moet volgens Amafo een begrip worden onder jongeren die een carrière ambiëren in de olie- en gasindustrie. Tijdens de eerste open dag bleek er zeker interesse vanuit de jeugd. Later dit jaar wordt opnieuw een open dag georganiseerd om meer jongeren te bereiken.
Er zijn volgens Amafo ruime mogelijkheden binnen de maritieme sector. TotalEnergies heeft bijvoorbeeld aangegeven dat er in de toekomst meer dan 6000 banen beschikbaar zullen komen. Ook de MAS is op zoek naar mensen die op boten willen werken.
“Het is geen baan van zeven tot drie, maar het wordt wel heel goed betaald,” benadrukt Amafo. Hij spoort Surinamers aan om deze kansen te grijpen en niet later te klagen over gebrek aan werk.
Sinds enkele jaren reiken TotalEnergies, Baitali Group en MAS samen de Maritime Excellence Award uit. Deze prijs is bedoeld om jongeren in verschillende districten te waarderen en te motiveren. Tegelijkertijd worden gemeenschappen geïnformeerd over de ontwikkelingen en kansen binnen de olie- en gasindustrie. Er worden ook vakantiejobs aangeboden aan jongeren.
Amafo roept de samenleving op zich aan te sluiten bij de MAS en actief deel te nemen aan de groei en ontwikkeling van de maritieme sector.
- Brunswijk wenst niet aan te geven als hij praat met VHP voo…..
- Van Dijk-Silos: ‘Wees tenminste blij als je wat krijgt met …..
- ‘Doordacht migratiebeleid nodig als fundament van natievorm…..
- Revelino Eijk nieuwe voorzitter Surinaamse Politiebond..
- GOw2 heropent volledig ‘self service’-pompstation Mahonylaa…..
- Politiebond hekelt politieke bevorderingen binnen KPS..
- ‘Het moet anders’, zegt het nieuwe regeerakkoor…..
- Ommen over wateroverlast Para: ‘dit maken we voor het eerst…..
- CBB-directeur Kanapé-Pokie: spoedpaspoort kost SRD 4200, on…..
- Bachelor Politiekunde-cursisten eisen bevordering na diplom…..
- 25 gezinnen geëvacueerd te Vierkinderen na wateroverlast..
- Afdelingshoofd Communicatie -CBvS-260625..
- Van geneeskunde naar politiek: De waarde van de eed van hip…..
- Operatieafdeling Diakonessenhuis buiten werking door techni…..
- Rusland verwacht dat hij ondersteuning zal krijgen van ABOP…..
- Naks Prodo Spikri erg kleurrijk..
- Regering en Ravaksur akkoord over belastingvoorzieningen..
- Patricia Nancy Etnel..
- NDP reageert fel op VHP: “Erken eerst de uitslag, voordat u…..
- President Santokhi aan zet om Parmessar te beëdigen als fun…..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd..