Het inschrijfgeld van het Instituut voor de Opleiding van Leraren (IOL) is al tien jaar ongewijzigd gebleven. Volgens waarnemend directeur Patrick Tjon-Jaw-Chong, is dat niet langer mogelijk. “Dit bedrag past niet meer in de dure tijd waarin we nu leven”, aldus Tjon-Jaw-Chong tegenover Suriname Herald.
Een verhoging lijkt onvermijdelijk, al is nog niet beslist, hoeveel die precies zal worden. Op dit moment betalen studenten SRD 2400. Voor opleidingen waar veel praktijk bij komt kijken, zoals aardrijkskunde, natuurkunde, scheikunde en biologie, moeten de studenten voor materialen nog SRD 500 extra betalen. “De studenten van de MOB-opleiding betaalden zelfs SRD 3600”, aldus directeur Tjon-Jaw-Chong. De kosten om de school goed te laten draaien, zijn volgens hem flink gestegen. “Papier is de afgelopen twee jaar veel duurder geworden. En met de huidige hoge wisselkoer-sen wordt alles nog prijziger. Maar ons inschrijfgeld is al tien jaar hetzelfde”, aldus Tjon-Jaw-Chong.
De directie van het IOL wil met het mini-sterie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur praten om de verhoging door te kunnen voeren. “Zonder hogere inschrijf-gelden kunnen we straks niet meer goed functioneren. We hopen dat de nieuwe minister dit snel oppakt”, aldus Tjon-Jaw-Chong. Het IOL biedt vier erkende bacheloropleidingen aan van elk vier jaar. Op 3 juli was er een open dag voor nieuwe studenten. De volgende open dag is op 8 augustus.
Directeur Tjon-Jaw-Chong benadrukte tot slot dat het instituut meer bekendheid moet krijgen. “We moeten betere reclame maken, zodat meer studenten zich inschrijven. De instroom is laag, maar die kunnen we verbeteren met meer promotie”, aldus Tjon-Jaw-Chong.
The post Directeur IOL: ‘Inschrijfgeld is niet meer van deze tijd’ ..
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord..
- Bboy Dietje met Nederlands ISH Dance Collective in Australi…..
- Principeakkoord tussen regering en Ravaksur Plus..
- Nieuwe Indonesische ambassadeur wil band met Suriname verst…..
- Politiebond en Korpsleiding erover eens: Amoksi handelde te…..
- “Verbreek de cyclus”: UNODC roept op tot wereldwijde aanpak…..
- Regering en Ravaksur sluiten op valreep akkoord over fiscal…..
- Buitenlandse criminelen gedeporteerd na 30% van straf om ge…..
- Mac Andrew: “Armoedegrens moet wetenschappelijk en onafhank…..
- ECD treft wederom vervallen producten aan in supermarkten..
- AWJ-minister ontvangt tussentijds verslag van Multidiscipli…..
- Eijk neemt voorzittershamer over van Atompai..
- Parmessar verwacht dat DNA-vergadering zondag ordelijk verl…..
- Feestelijke heropening Servicestation Amirkhan aan de Mahon…..
- NDP: ‘VHP moet eerst verkiezingsuitslag erkennen, dan prate…..
- President Santokhi beëdigt Parmessar als fungerend voorzitt…..
- Mielando Atompai draagt voorzitterschap Politiebond over aa…..
- Brunswijk waarschuwt ABOP-leden: “Bewillig, VVV komt nog!…..
- Weer vervallen producten in supermarkten aangetroffen..
- Brunswijk wenst niet aan te geven als hij praat met VHP voo…..
- Van Dijk-Silos: ‘Wees tenminste blij als je wat krijgt met …..