Wesley Rozenhout, directeur van het staatsmijnbouwbedrijf Grassalco N.V., heeft in een interview met Suriname suriname zijn visie gedeeld op de economische toekomst van Suriname. Volgens Rozenhout moet het land nadrukkelijker inzetten op onderwijsvernieuwing, regionale samenwerking binnen de Caricom en integratie van nieuwe technologieën zoals kunstmatige intelligentie (AI).
Rozenhout benadrukte dat Grassalco altijd een staatsbedrijf zal blijven, maar dat samenwerking met de private sector essentieel is. “Iedereen is nodig om succes te boeken. Het is een gezamenlijk initiatief tussen de overheid en het bedrijfsleven,” aldus de directeur. Volgens hem ligt er een sleutelrol voor Grassalco in het versterken van de economie door samenwerkingen te stimuleren.
Onderwijshervorming en nieuwe beroepen
De directeur ziet volop ontwikkelingsmogelijkheden voor Suriname, mits het land kritisch naar zijn onderwijssysteem kijkt. “Er ontstaan wereldwijd nieuwe beroepen en Suriname heeft mensen nodig die in deze sectoren kunnen bijdragen,” stelt Rozenhout. Hij pleit voor een onderwijsstructuur die jongeren voorbereidt op beroepen in technologie, data, energie en industrie.
Een van zijn speerpunten is de integratie van kunstmatige intelligentie (AI) in het nationale curriculum. “Ons onderwijssysteem moet worden aangepast aan internationale standaarden. Alleen dan kunnen we onze jongeren voorbereiden op de toekomst,” verklaarde hij. Rozenhout benadrukt dat Surinaamse studenten over evenveel potentieel beschikken als hun internationale leeftijdsgenoten.
Suriname moet regionale kansen benutten
Rozenhout is kritisch over de eenzijdige handelsfocus op Amerika en Europa. Volgens hem liggen er in het Caribisch gebied ongebruikte kansen voor economische samenwerking. Hij onderstreept het belang van de Caricom Single Market and Economy (CSME), waarvan Suriname veel meer zou kunnen profiteren. “Onze studenten moeten de economische gedachte achter Caricom beter begrijpen, zodat ze kunnen meewerken aan een sterke Caribische economie,” aldus Rozenhout.
Hij verwijst naar initiatieven op andere Caribische eilanden, waar studenten meedoen aan projecten zoals het opzetten van een aandelenmarkt. Deze projecten leveren niet alleen waardevolle ervaring op, maar soms ook beloningen tot US$ 25.000. “Suriname moet zich bij dit soort regionale innovaties aansluiten,” zegt hij.
Durven vernieuwen
Volgens Rozenhout heeft Suriname de capaciteit, de mensen en de middelen om te groeien, maar ontbreekt het vaak aan richting. “Het is tijd om meer te investeren in slimme samenwerkingen, onderwijsvernieuwing en technologie. We mogen onszelf niet onderschatten.”
- VAN ‘T HOGERHUYSSTRAAT, IDB EN RECHTERLIJKE MACHT..
- Gerookte Atlantische zalmfilet en Begro-diepvrieserwten ter…..
- Korpschef ontboden door minister Monorath..
- Minister Manorath bespreekt uitdagingen brandweer tijdens k…..
- Essed: ´Twijfels over geschiktheid deel van kabinet’..
- Het gezin Hermandad..
- Aanhouding na dodelijke aanvaring: 8-jarig meisje overlijdt…..
- Suriname bevordert regionale diplomatie met eerste CARICOM–…..
- IDB bevestigt zuivere procedure bij miljoenenproject Van ’t…..
- Nieuwe lichting douane-aspiranten start formele opleiding.
- OM: ‘Reizen met meer dan USD 10.000 is strafbaar..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na ontvangst Clad-rappor…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na CLAD-rapport over mis…..
- Koopkrachtversterking AOV juli 2025 gestort..
- De hele Litouwse regering treedt af na het aftreden van pre…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek bij BIZA na CLAD-rapport..
- Hoopvolle toekomst sport..
- Bianca Monique Bruster..
- Ingehuurd om Haïtiaanse bendes te bestrijden: Amerikaanse f…..
- HONGERSNOOD TREFT KINDEREN IN GAZA..
- Stichting Wi Tru Sranan ondersteunt basisschool bij verster…..