Op maandag 24 maart heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) een tweede informatiesessie gehouden voor het Corps Diplomatique en vertegenwoordigers van internationale organisaties in Suriname. Tijdens deze bijeenkomst werden de aanwezigen op de hoogte gebracht van de voortgang van de voorbereidingen voor de verkiezingen van 25 mei 2025.
De sessie werd geleid door minister Krishna Mathoera van Defensie, die momenteel ad interim optreedt als minister van BIBIS. De eerste sessie vond eerder dit jaar in januari plaats en werd toen geleid door minister Albert Ramdin.
Vertegenwoordigers van het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza), het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), het Centraal Hoofdstembureau (CHS), het Korps Politie Suriname (KPS) en het ministerie van Defensie presenteerden hun bevindingen over de stand van zaken en de verdere stappen in het verkiezingsproces.
Foto: CDS
Minister Mathoera benadrukte het belang van transparantie en eerlijkheid bij de verkiezingen. “Het proces verloopt binnen de vastgestelde kaders en procedures. Het is essentieel dat het diplomatieke corps en internationale organisaties tijdig worden geïnformeerd. Wij zetten ons in voor eerlijke en transparante verkiezingen, gebaseerd op de principes van integriteit, democratie en rechtvaardigheid,” verklaarde de minister.
De bijeenkomst bood ruimte voor vragen en verduidelijkingen, waarbij Mathoera aangaf dat buitenlandse waarnemers welkom zijn om het verkiezingsproces van dichtbij te volgen. “Door hen rechtstreeks te informeren, kunnen zij zelf een objectieve conclusie trekken over het verloop van de verkiezingen,” aldus de minister.
Foto: CDS
Ook werd stilgestaan bij de verdere planning en de manier waarop inclusiviteit wordt gewaarborgd. “We willen laten zien dat dit proces openstaat voor iedereen. Het diplomatieke corps en internationale organisaties krijgen de mogelijkheid om te observeren en alle relevante informatie te verkrijgen,” verzekerde Mathoera.
Ambassadeur Nicolas de Lacoste, decaan van de Ambassadeurs, sprak zijn waardering uit voor de transparantie en de technische toelichting tijdens de bijeenkomst. “Dit soort informatiesessies zijn enorm waardevol. Verkiezingen organiseren is een complex proces, en het is goed om op deze manier inzicht te krijgen in de voorbereidingen,” stelde hij.
Het ministerie van BIBIS zal evalueren of verdere informatiesessies nodig zijn in aanloop naar of na de verkiezingen. Indien nodig, zal een nieuwe bijeenkomst worden georganiseerd om het diplomatiek corps en de internationale gemeenschap op de hoogte te houden van de ontwikkelingen.
- DNA-kandidaten A20 officieel; geen noemenswaardige verschui…..
- Emotioneel Afscheid van Vader van Vermoorde Journalist Moha…..
- VHP brengt aanpassingen aan kandidatenlijst..
- Ramdin: “Het is geen verkiezingsstunt om verhogingen nu doo…..
- The Habitat, populair comedyclub in Mumbai, sluit tijdelijk…..
- Column: Race van 60 ellenlange dagen en nachten..
- Voormalig minister en ambassadeur Cyrill Ramkisor overleden..
- IMF: In grote lijnen doel bereikt..
- VHP heeft definitieve kandidatenlijst rond; Roosveld en Moh…..
- Eduard Alexander Gummels International Airport opent deuren..
- “Golfen in Gaza” – Israëlische ambassadeur stel…..
- Zeven grote hotelprojecten in de pijplijn..
- Nieuwe internationale airport is ‘honderd procent local con…..
- Geen tariefsverhoging voor boothouders Commewijne ondanks s…..
- Oorbellen van meer dan 700.000 euro uitgepoept nadat dief z…..
- Politiebericht over dood meisje door verdrinking..
- Optsu geeft voorkeur aan kandidaten met maatschappelijk dra…..
- NDP: Intimidatie en bedreiging journaliste verwerpen..
- Man vraagt rechter om genade na stelen handtas voor ‘insuli…..
- Jeugdraad wil meer betrokkenheid van jongeren..
- 6-jarige slachtoffer dat na verdrinking werd gereanimeerd e…..