Houders van diplomatieke- en dienstpaspoorten uit Suriname en de Benelux-landen (België, Nederland en Luxemburg) kunnen voortaan zonder visum reizen tussen de landen. Dit is het resultaat van een overeenkomst die op vrijdag 14 februari 2025 werd ondertekend door minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), namens de Republiek Suriname.
Naast de visumvrijstelling werd ook een akkoord gesloten over de terug- en overname van irreguliere migranten. Hiermee worden afspraken gemaakt over de terugkeer van Surinamers zonder legale status in de Benelux en onderdanen van de Benelux-staten die onrechtmatig in Suriname verblijven.
De ondertekening vond plaats met Anneleen van Bossuyt, minister van Asiel en Migratie van België, Brechje Schwachöfer, ambassadeur van Nederland in België, en André Biever, ambassadeur van Luxemburg in België. Met de visumvrijstelling kunnen houders van diplomatieke- en dienstpaspoorten zonder visum reizen, waardoor bureaucratische obstakels worden weggenomen. Dit vergemakkelijkt de mobiliteit van overheidsfunctionarissen en versterkt de samenwerking tussen de landen.
De tweede overeenkomst regelt de terugkeer van irreguliere migranten. Dit houdt in dat Surinamers zonder legale status in een Benelux-land en onderdanen van de Benelux-staten die illegaal in Suriname verblijven, op een humane en efficiënte manier terug worden genomen. De regeling sluit aan bij internationale verdragen over migratiemanagement.
Het onderhandelingsteam onder leiding van ambassadeur Luziano Truideman, directeur Algemeen Beheer en Consulaire Zaken van BIBIS, heeft twee jaar lang intensieve gesprekken gevoerd om tot deze akkoorden te komen. Volgens Truideman betekent de ondertekening een belangrijke stap in de samenwerking tussen Suriname en de Benelux-staten en kan het de deur openen voor toekomstige onderhandelingen over een algehele visumafschaffing binnen het Schengengebied.
- president: AOV zal worden verhoogd; stroomprijzen niet..
- Trump zet Jordanië onder druk; koning verzet zich tegen ont…..
- Tuinbouwtraining biedt kansen voor kanszoekende jongeren in…..
- Gedetailleerde voorbereiding Caribisch Gerechtshof op recht…..
- Column: Lijstduwer, als constitutioneel rechterlijke dwalin…..
- 11 ministeries en overheidsdiensten overschrijden salarisse…..
- De molenstenen om Santokhi’s nek (4): Oppositie stoomt zich…..
- Guyana erkent Tigri niet als grondgebied van Suriname..
- SWM ontzenuwt valse berichten: ‘Drinkwater volkomen veili…..
- Afreximbank wil handelsbetrekkingen tussen Suriname en Afri…..
- STVS ontstemd over niet uitbetalen overuren en subsidie..
- US$ 20 miljoen van Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Brunswijk: “ABOP heeft geen presidentskandidaat” ..
- Personeel Meteorologische Dienst Suriname trekt aan de bel..
- Goud neemt adempauze na angst voor handelsoorlog..
- Peggy Bouterse en cocaïne handelaar Piet W. mogelijk getuig…..
- Gaslevering met enkele dagen vertraagd..
- De verwaarlozing van het André Kamperveen Stadion..
- Kamer van Koophandel Suriname-Guyana ontkent verband met ‘f…..
- Traditioneel gezag afwezig tijdens bijeenkomst over Chinalc…..
- Guyana kwaad om ‘verkeerde’ Surinaamse kaart tijdens IBC 20…..