Voormalig profvoetballer en oprichter van stichting D’Apai World, Dimitri Apai, organiseert op zaterdag 9 augustus de D’Apai World Sportdag 2025. Het evenement, speciaal voor kinderen van 9 tot en met 15 jaar, vindt plaats op het sportveld van Latour en draait om voetbal, ontwikkeling en gemeenschapszin. De dag omvat voetbalwedstrijden, uitdagende spelonderdelen en een afsluitend toernooi.
Deelnemers krijgen gezonde voeding aangeboden, terwijl bezoekers maaltijden kunnen kopen. “Het gaat erom dat kinderen in een veilige en positieve omgeving kunnen genieten van voetbal,” zegt Apai, die zijn carrière begon bij Transvaal en later zowel nationaal als internationaal naam maakte.
Met de sportdag wil Apai jongeren in zijn wijk nieuwe perspectieven bieden. “Ik zie zoveel talent in Latour. Deze jongeren verdienen begeleiding, structuur en kansen. Met dit initiatief wil ik iets teruggeven aan de gemeenschap,” vertelt hij. Volgens hem gaat sport niet alleen om fysieke beweging, maar ook om discipline, samenwerking, betrokkenheid en het leren omgaan met winst en verlies.
Tijdens het evenement zijn ook scouts aanwezig om talentvolle kinderen te signaleren en mogelijk verder te begeleiden richting een sportcarrière. Apai benadrukt dat het niet draait om aansluiting bij één specifieke club: “Niet ieder kind hoeft bij Transvaal te eindigen. Het gaat om het vinden van je eigen pad.”
Bij de organisatie krijgt Apai steun van Damiëndo Plein, eveneens afkomstig uit Latour. Plein weet uit eigen ervaring hoe sport levens kan veranderen. “We willen nieuw leven brengen in Latour, beginnen in onze buurt en later uitbreiden naar andere wijken,” aldus Plein.
Hij wijst erop dat goede sportfaciliteiten in Latour schaars zijn, terwijl de wijk veel toptalent voortbrengt. “Kinderen verdienen plekken waar ze fysiek, mentaal én sociaal kunnen groeien.”
De D’Apai World Sportdag 2025 belooft een energieke dag te worden vol kansen, verbinding en inspiratie voor de Latourse jeugd.
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.