Voormalig profvoetballer en oprichter van stichting D’Apai World, Dimitri Apai, organiseert op zaterdag 9 augustus de D’Apai World Sportdag 2025. Het evenement, speciaal voor kinderen van 9 tot en met 15 jaar, vindt plaats op het sportveld van Latour en draait om voetbal, ontwikkeling en gemeenschapszin. De dag omvat voetbalwedstrijden, uitdagende spelonderdelen en een afsluitend toernooi.
Deelnemers krijgen gezonde voeding aangeboden, terwijl bezoekers maaltijden kunnen kopen. “Het gaat erom dat kinderen in een veilige en positieve omgeving kunnen genieten van voetbal,” zegt Apai, die zijn carrière begon bij Transvaal en later zowel nationaal als internationaal naam maakte.
Met de sportdag wil Apai jongeren in zijn wijk nieuwe perspectieven bieden. “Ik zie zoveel talent in Latour. Deze jongeren verdienen begeleiding, structuur en kansen. Met dit initiatief wil ik iets teruggeven aan de gemeenschap,” vertelt hij. Volgens hem gaat sport niet alleen om fysieke beweging, maar ook om discipline, samenwerking, betrokkenheid en het leren omgaan met winst en verlies.
Tijdens het evenement zijn ook scouts aanwezig om talentvolle kinderen te signaleren en mogelijk verder te begeleiden richting een sportcarrière. Apai benadrukt dat het niet draait om aansluiting bij één specifieke club: “Niet ieder kind hoeft bij Transvaal te eindigen. Het gaat om het vinden van je eigen pad.”
Bij de organisatie krijgt Apai steun van Damiëndo Plein, eveneens afkomstig uit Latour. Plein weet uit eigen ervaring hoe sport levens kan veranderen. “We willen nieuw leven brengen in Latour, beginnen in onze buurt en later uitbreiden naar andere wijken,” aldus Plein.
Hij wijst erop dat goede sportfaciliteiten in Latour schaars zijn, terwijl de wijk veel toptalent voortbrengt. “Kinderen verdienen plekken waar ze fysiek, mentaal én sociaal kunnen groeien.”
De D’Apai World Sportdag 2025 belooft een energieke dag te worden vol kansen, verbinding en inspiratie voor de Latourse jeugd.
- Politici en glibberslangen..
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..
- Militair ontsnapt na arrestatie met 8 kilo drugs op luchtha…..
- VS overweegt visumborg tot 15.000 dollar voor reizigers uit….
- Vier arrestanten ontsnappen uit cellenhuis Santodorp; één o….
- Internationale partners bevestigen steun aan Suriname.
- Directeur veiligheidsdienst Ramlall plotseling opzijgeschov….
- Veertig studenten geslaagd voor NATIN-opleiding Olie & …..
- Vier arrestanten ontvluchten uit cellenhuis Santodorp; één …..
- Lil Tay wil 18+ OnlyFans-content gaan maken na verjaardag.
- Moorden in de schaduw van de drugshandel in Suriname.
- Atlete Sha’Carri Richardson gearresteerd na vermeende misha….
- Kendrick Lamar deelt zeldzame familiefoto na Super Bowl.
- Vier arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Santodorp; één hu….
- Ministerie van Justitie en Politie krijgt mogelijk nieuwe n…..
- President voert overleg over nationale veiligheid..
- Dertien ronden theorie Raio af..