Diletta Doretti is benoemd tot Resident Representative van de Wereldbankgroep in Suriname. In deze nieuwe functie wordt het leiderschap van de Wereldbankgroep voor Suriname samengebracht, zodat zowel de publieke als de private sectorbeter ondersteund kunnen worden.
Deze nieuwe functie vormt een centraal aanspreekpunt voor alle producten en diensten van de Wereldbankgroep. Dit zal de organisatie versterken in het aanpakken van wereldwijde uitdagingen en het versnellen van ontwikkeling met snelheid, efficiëntie en impact. “Ons doel is om Suriname op een brede manier te helpen bij de ontwikkeling. Door één aanspreekpunt te hebben, kunnen we beter samenwerken met de overheid en het bedrijfsleven en zo meer impact maken,” zegt Doretti.
“Recent hebben we samen met Suriname een strategie gelanceerd om de lange termijn ontwikkeling van het land te ondersteunen, rekening houdend met de recente offshore olievondsten.” Binnen deze nieuwe strategie werkt de Wereldbankgroep in Suriname aan het vergroten van werkgelegenheid, betere toegang tot goed onderwijs en trainingen, en het verkleinen van kwetsbaarheden. De strategie richt zich ook op het versterken van het ondernemingsklimaat, het ondersteunen van duurzame en inclusieve ontwikkeling van de mijnbouw- en oliesector, en het bevorderen van kleine en middelgrote ondernemingen in belangrijke sectoren.
Doretti blijft naast haar nieuwe functie ook vertegenwoordiger van de Wereldbankgroep in Guyana. Sinds haar start bij de Wereldbank in 2002 heeft zij verschillende functies bekleed, waaronder Senior Specialist Private Sector Ontwikkeling voor West-Afrika, gevestigd in Mali. Ze heeft veel ervaring met landensamenwerking en strategieën voor de ontwikkeling van de private sector, ondernemerschap en innovatie.
De invoering van een gezamenlijke landvertegenwoordiging is een belangrijke stap in de verdere versterking van de Wereldbankgroep. Suriname is een van de landen waar de Wereldbankgroep overgaat naar één vertegenwoordiger voor de International Bank for Reconstruction and Development (IBRD), International Development Association (IDA), the International Finance Corporation (IFC), and the Multilateral Investment Guarantee Agency (MIGA). Voorheen vertegenwoordigde Doretti alleen de IBRD.
- Landbouwontwikkeling in Tawajaripolder stagneert door grond…..
- ECD onderzoekt klachten en voert controle op bedrijven en w…..
- Gajadien: ‘Grondenrechtenvraagstuk complexer dan gedacht…..
- KPS: Bestuurders van rij- en voertuigen, ga na of u een ver…..
- Man in bushuisje overleden; geen misdrijf..
- VIDS heeft presidentiële werkgroep Chinalco op de lange baa…..
- Acht vrouwen slachtoffer van mensenhandel..
- Wetgeving e-bike moet snel aangenomen worden..
- Cubaans koppel gearresteerd voor mensenhandel en mensensmok…..
- Bromfietser overlijdt bij aanrijding met personenauto..
- Lijk manspersoon aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur overhandigt geloofsbrieven …..
- Regering neemt besluiten over brandende vraagstukken..
- Korpschef: ‘Uitspraken over agenten betrokken bij groepsver…..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur presenteert geloofsbrieven …..
- Tien nieuwe boorputten voor de kust van Suriname in 2025-20…..
- Vijftien PO’s registreren zich bij CHS..
- Paneldiscussie over het doorbreken van machtsdynamieken voo…..
- Inflatie in 12 maanden tijd 9,8%..
- Carla Orsine Boldewijn..
- Johny Trimo Sontosoemarto..