Diletta Doretti is benoemd tot Resident Representative van de Wereldbankgroep in Suriname. In deze nieuwe functie wordt het leiderschap van de Wereldbankgroep voor Suriname samengebracht, zodat zowel de publieke als de private sectorbeter ondersteund kunnen worden.
Deze nieuwe functie vormt een centraal aanspreekpunt voor alle producten en diensten van de Wereldbankgroep. Dit zal de organisatie versterken in het aanpakken van wereldwijde uitdagingen en het versnellen van ontwikkeling met snelheid, efficiëntie en impact. “Ons doel is om Suriname op een brede manier te helpen bij de ontwikkeling. Door één aanspreekpunt te hebben, kunnen we beter samenwerken met de overheid en het bedrijfsleven en zo meer impact maken,” zegt Doretti.
“Recent hebben we samen met Suriname een strategie gelanceerd om de lange termijn ontwikkeling van het land te ondersteunen, rekening houdend met de recente offshore olievondsten.” Binnen deze nieuwe strategie werkt de Wereldbankgroep in Suriname aan het vergroten van werkgelegenheid, betere toegang tot goed onderwijs en trainingen, en het verkleinen van kwetsbaarheden. De strategie richt zich ook op het versterken van het ondernemingsklimaat, het ondersteunen van duurzame en inclusieve ontwikkeling van de mijnbouw- en oliesector, en het bevorderen van kleine en middelgrote ondernemingen in belangrijke sectoren.
Doretti blijft naast haar nieuwe functie ook vertegenwoordiger van de Wereldbankgroep in Guyana. Sinds haar start bij de Wereldbank in 2002 heeft zij verschillende functies bekleed, waaronder Senior Specialist Private Sector Ontwikkeling voor West-Afrika, gevestigd in Mali. Ze heeft veel ervaring met landensamenwerking en strategieën voor de ontwikkeling van de private sector, ondernemerschap en innovatie.
De invoering van een gezamenlijke landvertegenwoordiging is een belangrijke stap in de verdere versterking van de Wereldbankgroep. Suriname is een van de landen waar de Wereldbankgroep overgaat naar één vertegenwoordiger voor de International Bank for Reconstruction and Development (IBRD), International Development Association (IDA), the International Finance Corporation (IFC), and the Multilateral Investment Guarantee Agency (MIGA). Voorheen vertegenwoordigde Doretti alleen de IBRD.
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..
- The Future of Leadership & Business with AI 2025: Kans …..
- Bromfiets dief in verzekering gesteld..
- Chinese fabrikanten bereiden zich voor op nieuwe tariefverh…..
- Canadese consumenten kiezen voor lokale merken uit protest …..
- Column: Oranje in de VHP..
- Zeewater dringt opnieuw binnen na dambreuk Weg naar Zee: Es…..
- Hoefdraad mag bij verstek laatste woord voeren in strafzaak…..
- Minister Raghoebarsing: “Ik ga voor niemand de gevangenis i…..
- Venezuela beschuldigt Guyana van provocatie na maritiem inc…..
- OAS uit scherpe kritiek op acties Venezolaanse marine in Gu…..
- Verdediging persisteert: Algehele vrijspraak voor Hoefdraad..
- ‘Dankzij ABOP hebben grote delen van Suriname stroom, water…..
- Leerlingen Sarasvatischool maken kennis met diverse beroepe…..
- Media getraind in ethische berichtgeving mentale gezondheid..
- Surinaamse verwent smaakpapillen in Belgische Turnhout..
- Uitslagen voetbalwedstrijden – 3 maart 2025..
- Ben-Gvir roept Israël op om voedselopslagfaciliteiten in Ga…..
- Jennifer Vreedzaam: de strijd van inheemsen is niet van nu..