Samenwerking en versnelling zijn cruciaal voor een gezondere toekomst, concludeerden de directie en het managementteam van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid tijdens een voortgangsoverleg op maandag 11 augustus. Centraal stond de evaluatie van de programma’s Informatiesystemen voor Gezondheid (IS4H) en HEARTS, met aandacht voor behaalde resultaten, knelpunten en noodzakelijke vervolgstappen.
Het IS4H-programma, ondersteund door de Pan-Amerikaanse gezondheidsorganisatie (PAHO) en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), richt zich op het ontwikkelen en verbeteren van digitale informatiesystemen in de gezondheidszorg. Door patiëntgegevens van huisartsen, laboratoria en apotheken digitaal te verzamelen en beheren, wordt betrouwbare data beschikbaar voor wetenschappelijk onderbouwd beleid.
Projectleider Richard Mendes lichtte de twaalf programmacomponenten toe, benadrukte de noodzaak tot versnelling en kondigde de vorming aan van een nieuw technisch team en bestuurlijke vertegenwoordiging. Onder IS4H valt ook het HEARTS-initiatief, dat de eerstelijnszorg versterkt voor de preventie en behandeling van hart- en vaatziekten.
Diverse klinieken werken inmiddels met gestandaardiseerde protocollen voor hypertensie en diabetes. Het doel is het sterfterisico door niet-overdraagbare ziekten te verlagen, dat in Suriname op 23 procent ligt tegenover 18 procent wereldwijd.
Volgens Ritesh Dhanpat en Aloysius Koendjbiharie kan volledige implementatie via de Regionale Gezondheidsdienst (RGD), de Medische Zending en particuliere huisartsen leiden tot lagere zorgkosten en betere gezondheidsuitkomsten.
Tijdens het overleg benadrukte VW&A het belang van blijvende samenwerking tussen beleidsmakers, zorgverleners, technische experts en internationale partners om duurzame vooruitgang te waarborgen.
- Vuilophaal kost additioneel SRD 165 miljoen in 2025..
- Vergunningvertragingen domineren gesprek tussen minister La…..
- IDB-president bezoekt historische binnenstad Paramaribo..
- Van hyperinflatie naar stabiliteit: Braziliaanse valuta 194….
- ICJ bereidt laatste hoorzittingen voor in grensgeschil Guya…..
- DNA stelt speciale commissie ‘Jeugdzaken’ in..
- Hoofd Examenbureau: “Alle scholen moeten nu resultaten hebb…..
- Bond van Personeel PCS draagt Romano Meriba voor in toezich…..
- Tankbon-fraude Brandweer loopt op tot ruim SRD 370.000,-..
- Verdachte R.R. (41) aangehouden na brandstichting auto.
- Budget Kabinet President en Kabinet VP verhoogd in 2025..
- TCT-minister Landveld: Nauwe samenwerking met PLO van groot…..
- Amzad Abdoel bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter van …..
- Minister Currie: ‘Onderwijs is een investering, geen kost…..
- SRS 60 jaar: ‘We blijven de stem van het volk’..
- Sharman: Aantal auto’s Santokhi is populistisch praatje..
- Amzad Abdoel gekozen tot vicevoorzitter Staatsraad.
- Vakbond SBB legt werk neer uit onvrede over beleid directie..
- Ronald Listeri Kensmil..
- Amzad Abdoel vicevoorzitter Staatsraad..
- Kenneth Lothar Sanches..