Het programma Royalty voor Iedereen (RVI), dat Surinamers toegang moet geven tot hun deel van de toekomstige olie-inkomsten, is vanaf nu digitaal bereikbaar via een officiële website. De lancering vond gisteren plaats op het hoofdkantoor van het ministerie van Financiën en Planning.
ADVERTENTIE
Minister Stanley Raghoebarsing benadrukte bij de introductie dat elke burger in aanmerking komt voor een belastingvrije uitkering uit de toekomstige olieopbrengsten. “Iedereen krijgt als het ware een elektronisch spaarbankboekje, dat hij of zij zelf digitaal kan aanmaken en bijhouden,” aldus de minister.
Hij gaf aan dat het programma gefinancierd wordt uit toekomstige olie-inkomsten en dat er geen sprake is van voorafgaande belastingheffing of leningen. Voor de registratie wordt gebruikgemaakt van bestaande overheidsdatabases van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), e-Government en banken.
Hierdoor worden veel gegevens automatisch ingevuld. Om toezicht te houden op de geldstromen en de rechtmatigheid van uitgaven, wordt een klein onafhankelijk controlebureau opgezet. Dat zal periodiek samenwerken met accountants om transparantie en verantwoordingsplicht te waarborgen.
Volgens Prewien Ramadhin, directeur van e-Government, zijn er inmiddels ruim 70.000 digitale ID-accounts aangemaakt. “Geregistreerde burgers hoeven alleen in te loggen en hun registratie te bevestigen,” legde hij uit. Voor wie nog geen digitale ID heeft, is er online ondersteuning via instructievideo’s, e-mail, telefoon en WhatsApp. Indien nodig wordt een fysieke afspraak ingepland.
De digitale ID is voorlopig alleen beschikbaar voor personen van achttien jaar en ouder. Voor kinderen wordt gewerkt aan een koppelsysteem via de registratie van hun ouders. Dit onderdeel moet tussen nu en 2028 volledig worden geïmplementeerd.
De website biedt verder een servicedesk en helpdesk voor ondersteuning. Op 9 mei vindt de eerste officiële certificaatuitreiking plaats, waarbij senioren hun deelnamecertificaten ontvangen. Binnen zeven dagen na ontvangst kunnen zij het geld innen.
Bij de lancering waren er al bijna 40 gebruikers geregistreerd.
- Minister Dasai: “Tijd om ruimtelijke chaos structureel aan …..
- MONUMENTAAL PAND AHKCO STAAT OP INSTORTEN..
- Del Castilho ziet DNA-zetel als grote stap voor aanpak prob…..
- Meer bewolking en regen verwacht..
- Na zeven maanden openbare aanbesteding voor brug over de Pa…..
- Trump: “Amerikaanse schepen zouden gratis door Panama- en S…..
- Ulrich Edward Aron (80) Paramaribo 20-4-2025..
- Rudi Franklin Marengo (87) Amsterdam 19-4-2025..
- Wereld haalt opgelucht adem nu Trump Fed en IMF spaart..
- Brand binnenstad: VSB waarschuwt voor nieuwe tragedies zond…..
- Koningsdag in teken van gedeeld erfgoed en versterkte samen…..
- Ontwerp-staatsbesluit RVI klaar: start 80+ op 2 mei..
- Training journalisten voor verkiezingdag; vraagtekens over …..
- BIZA zet met Verkiezingsbeurs 2025 eindsprint naar stembusg…..
- Koningsdag viert gedeeld erfgoed Suriname-Nederland..
- Parmessar: “Waar zijn de tjauwmin-eters nu?”..
- Suriname lanceert e-paspoort als stap naar modernisering..
- Spoedvergadering regering: Infrastructuur en verkiezingen c…..
- BiZa lanceert Verkiezingsbeurs 2025 voor eerlijke verkiezin…..
- President in rouw; last alle publieke en politieke activite…..
- Petronas zet belangrijke stap: Haalbaarheidstudie voor gasp…..