PARAMARIBO — Het Ministerie van Volksgezondheid heeft een belangrijke stap gezet in de verdere digitalisering van de eerstelijnszorg in Suriname. Tijdens een bijeenkomst op woensdag 18 juni 2025, in aanwezigheid van vertegenwoordigers van het ministerie en beide gecertificeerde leveranciers van elektronische patiëntendossiers (EPD’s), werd een formele overeenkomst ondertekend waarbij het ministerie zich verbindt tot het tijdelijk financieren van de licentiekosten voor particuliere huisartsen.
Met deze overeenkomst neemt het ministerie de maandelijkse licentiekosten van de EPD-systemen voor zijn rekening, totdat deze kosten structureel worden opgenomen in de abonnementstarieven tussen het Staatsziekenfonds (SZF) en de Vereniging van Medici in Suriname (VMS). Deze tijdelijke ondersteuning is het resultaat van constructief overleg en vormt een belangrijke stap richting meer geïntegreerde, efficiënte en patiëntgerichte zorg in de eerste lijn.
“Met deze maatregel versterken we niet alleen de digitale infrastructuur van de eerstelijnszorg, maar verlichten we ook de financiële druk op particuliere huisartsen”
De licentiekosten bedragen honderd US dollar per maand per kliniek. Op basis van het aantal verzekerden is berekend dat de staat 71,30 US dollar van dit bedrag dient te betalen. Vooralsnog neemt het ministerie dit bedrag volledig voor zijn rekening voor elke particuliere kliniek die overgaat tot digitalisering.
Volgens de voorlopige cijfers hebben in totaal 160 klinieken zich reeds geregistreerd voor dit traject, waarvan momenteel 63 klinieken al een keuze hebben gemaakt voor een softwareleverancier. Met de ondertekening van deze overeenkomst wordt verwacht dat meer klinieken zich zullen aansluiten bij deze digitale transformatie.
Belang gezondheidszorg
De digitalisering van huisartsenpraktijken biedt aanzienlijke voordelen voor zowel zorgverleners als patiënten. Door het gebruik van gecertificeerde EPD-systemen kunnen huisartsen sneller en vollediger medische gegevens raadplegen, diagnoses stellen en behandelingen volgen. Dit bevordert continuïteit van zorg, voorkomt dubbel werk en leidt tot betere gezondheidsuitkomsten.
De directeur van Volksgezondheid, Rakesh Gajadhar Sukul, benadrukte tijdens de ondertekeningsceremonie het belang van deze stap. “Met deze maatregel versterken we niet alleen de digitale infrastructuur van de eerstelijnszorg, maar verlichten we ook de financiële druk op particuliere huisartsen. Dit draagt bij aan een meer toegankelijke, duurzame en toekomstgerichte gezondheidszorg voor alle burgers van Suriname.”
“Het ministerie onderstreept dat deze ontwikkeling tot stand is gekomen in nauwe samenwerking met de VMS en het SZF. Op korte termijn zullen verdere gesprekken worden gevoerd om te komen tot een structurele regeling, waarbij de kosten voor digitale systemen onderdeel worden van de reguliere financiering binnen de zorg. Met dit initiatief bevestigt het ministerie van Volksgezondheid zijn inzet voor modernisering van het zorgsysteem en ondersteuning van zorgverleners in hun cruciale rol binnen de samenleving”, luidt een passage uit het persbericht.
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..
- OM moet onderzoek doen naar onverantwoord handelen regering…..
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer..
- Staatsolie en Petronas tekenen productiedelingscontract blo…..
- Autodieven actief in Suriname: drie Toyota Vitz gestolen in…..
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontra…..
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..
- R. Kelly met spoed opgenomen in ziekenhuis na overdosis..
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale …..
- Vermoedelijk betrokkenheid politiefunctionaris van JIT bij …..
- Toerismebranding..
- Toekomst landbouw ligt bij jongeren en vrouwen..
- Leerlinge (13) steekt medescholiere..
- Grootse viering 180 jaar vestiging Nederlandse boeren in Su…..