De digitale ID wordt binnenkort verplicht gesteld voor overheidsdiensten. Dat zegt directeur Prewien Ramadhin van e-Government aan Suriname suriname. Hij wijst erop dat de digitale ID al vereist is bij de aanvraag van vuurwapens, die reeds online plaatsvindt. “Ook voor wat betreft kentekenplaten en rijbewijzen zal dit verplicht worden,” zegt Ramadhin.
“Wil je gebruikmaken van de overheidsdiensten, dan zul je een digitale identiteit moeten aanmaken.” Ramadhin verduidelijkt dat de digitale ID van belang is om te weten met wie men te maken heeft. Hij legt uit dat de persoon die zich hiermee registreert ook zijn of haar e-mailadres en mobiele nummer moet invullen. De directeur geeft verder aan dat het digitale account door elke burger aangemaakt moet worden ter bescherming van persoonsgegevens.
Het is Ramadhin opgevallen dat mensen vaak foto’s van hun identiteitsbewijs of paspoort versturen, terwijl het aanmaken van een digitale ID of rijbewijs eenvoudiger is. “Als we alleen als vereiste zouden hebben om met het ID-nummer in te loggen, dan zou iedereen iets kunnen aanvragen voor een ander – en dat willen we niet. Vandaar dat die digitale identiteit vereist is.”
De directeur wijst erop dat er een servicedesk is en dat het proces inmiddels geautomatiseerd is voor personen die het niet zelfstandig kunnen aanmaken. “We zijn bezig een grotere campagne op te zetten om de samenleving te informeren. We gaan promotie voeren om de gemeenschap te informeren en aan te geven hoe dat moet,” aldus Ramadhin.
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer..
- Natio-doelman Vaessen in belangstelling van topclubs Mexico…..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend DNA-voorzitter..
- Felle woningbrand aan Duisburglaan..
- Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestr…..
- JusPol reageert op beschuldigingen richting Amoksi: geen po…..
- Parmessar beëdigd als fungerend voorzitter van De Nationale…..
- Ondernemingen die deelnemen aan SURGE-programma volgen MEL-…..
- HAKRINBANK TE KOOP..
- Moeder en oom steken auto en woning in brand vanwege arrest…..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter..
- Patricia, Uma..
- Bee bedankt DNA‑personeel voor jarenlange steun..
- Technische storing operatieafdeling Diakonessenhuis opgehev…..
- Solange Claudette Josephine Kotezebue..
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meld…..
- Taalbeleid en -wet..
- Start refreshment training voor BAVP’ers voor handhaving Ta…..
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars..
- Officiële spellingvoorstellen Saamaka en Okanisi is histori…..
- TotalEnergies vergroot aanwezigheid in Surinames offshore..