De digitale ID wordt binnenkort verplicht gesteld voor overheidsdiensten. Dat zegt directeur Prewien Ramadhin van e-Government aan Suriname suriname. Hij wijst erop dat de digitale ID al vereist is bij de aanvraag van vuurwapens, die reeds online plaatsvindt. “Ook voor wat betreft kentekenplaten en rijbewijzen zal dit verplicht worden,” zegt Ramadhin.
“Wil je gebruikmaken van de overheidsdiensten, dan zul je een digitale identiteit moeten aanmaken.” Ramadhin verduidelijkt dat de digitale ID van belang is om te weten met wie men te maken heeft. Hij legt uit dat de persoon die zich hiermee registreert ook zijn of haar e-mailadres en mobiele nummer moet invullen. De directeur geeft verder aan dat het digitale account door elke burger aangemaakt moet worden ter bescherming van persoonsgegevens.
Het is Ramadhin opgevallen dat mensen vaak foto’s van hun identiteitsbewijs of paspoort versturen, terwijl het aanmaken van een digitale ID of rijbewijs eenvoudiger is. “Als we alleen als vereiste zouden hebben om met het ID-nummer in te loggen, dan zou iedereen iets kunnen aanvragen voor een ander – en dat willen we niet. Vandaar dat die digitale identiteit vereist is.”
De directeur wijst erop dat er een servicedesk is en dat het proces inmiddels geautomatiseerd is voor personen die het niet zelfstandig kunnen aanmaken. “We zijn bezig een grotere campagne op te zetten om de samenleving te informeren. We gaan promotie voeren om de gemeenschap te informeren en aan te geven hoe dat moet,” aldus Ramadhin.
- Mavis Mathilda Francis Riley (71) Schagen 17-6-2025..
- Leendert Callender (76) Amsterdam 18-6-2025..
- Politiek analist Ramadhin: “SPA en DRS hebben NPS nauwelijk…..
- Staatsolie: Minder regels, meer actie voor local content..
- Trump: ‘Iran moet vrede sluiten of wordt opnieuw en harder …..
- Trump: Als er geen vrede komt, slaan we opnieuw toe..
- 20 leden Mobiele Eenheid krijgen certificaat na training..
- TotalEnergies zinspeelt op meerdere olieontwikkelingen in B…..
- Duurzaam beleid tegen wateroverlast blijft prioriteit OW..
- Nieuwe DNA komt nu zondag 29 juni bijeen; termijn loopt af..
- Innovatie en menselijke expertise centraal tijdens NCC2025..
- VS bombardeert Iraanse nucleaire sites..
- Rachel Deekman: ‘Gebouwd erfgoed verbindt ons met de geschi…..
- Trump: VS heeft aanvallen uitgevoerd op drie nucleaire comp…..
- Boldewijn begrijpt beslissing Goerdat niet..
- Motorrijder zwaargewond door aanrijding op Afobakaweg; over…..
- WORLD WAR III..
- Schoten gelost tijdens feest aan Cocobiacoweg..
- Aftellen naar National Day Suriname op World Expo 2025 in O…..
- Carl Breeveld blijft actief buiten parlement..
- KPS investeert in M.E. voor aanpak calamiteiten..